Infostart.hu
eur:
354.18
usd:
311.41
bux:
139624.46
2026. június 25. csütörtök Vilmos

A lengyel futballválogatott nem hajlandó kiállni az oroszok ellen

A lengyel labdarúgó-válogatott akár a világbajnoki részvétel lehetőségéről is lemond, de nem játssza le az oroszok elleni márciusi pótselejtezőt. Ezt jelentette be a Lengyel Labdarúgó-szövetség elnöke, Cezary Kulesza.

„Az Orosz Föderáció Ukrajna elleni agressziójának fényében a lengyel válogatott nem játszik Oroszország ellen – jelentette ki, hozzátéve: „Ez az egyetlen helyes döntés.”

Az eredeti tervek szerint Moszkva lett volna a helyszíne a B út egyik elődöntőjének, az Oroszország–Lengyelország mérkőzésnek március 24-én. Az az elmúlt napokban szinte biztosnak látszott, bár a FIFA hivatalosan nem hozott döntést erről, hogy az oroszok nem rendezhetik otthon a mérkőzést. Ám a lengyelek mostani döntése azt jelenti, hogy semleges pályán sem hajlandóak játszani.

Kulesza hozzátette, a szövetség tárgyalásokat folytat az ugyanebben a négyesbe sorsolt svéd és cseh szövetséggel, hogy közös álláspontot terjesszenek elő a FIFA-nak.

A lengyel válogatott játékosai a közösségi oldalakon is kifejezték támogatásukat a lépéssel kapcsolatban.

Robert Lewandowski, a válogatott csapatkapitánya kijelentette, hogy „nem tudja elképzelni, hogy meccset játsszon az orosz válogatottal olyan helyzetben, amikor Ukrajnában folytatódik a fegyveres agresszió”.

„Az orosz labdarúgók és szurkolók nem felelősek ezért, de nem tehetünk úgy, mintha semmi sem történne” – írta a Twitteren.

Kamil Glik, Mateusz Klich, Matty Cash és más játékosok szerint nem volt könnyű döntés, de „vannak fontosabb dolgok az életben, mint a futball”.

A játékosok egyúttal a legmélyebb szolidaritásukat és együttérzésüket fejezték ki Ukrajnával, és imádkoznak válogatottbeli csapattársukért, Tomasz Kędzioráért, aki a Dinamo játékosaként még mindig Kijevben tartózkodik családjával.

Címlapról ajánljuk

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
Zelenszkij egyhetes ultimátumot adott, azonnal reagált az oroszok legfőbb szövetségese

Zelenszkij egyhetes ultimátumot adott, azonnal reagált az oroszok legfőbb szövetségese

Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök elárulta, hogy nemrég Minszkben fogadta Volodimir Zelenszkij ukrán elnök küldötteit, akiknek egyértelműen jelezte: ha Ukrajna megpróbálja belerángatni Fehéroroszországot a háborúba, annak súlyos következményei lesznek. A találkozó azután került sor, hogy Zelenszkij ultimátumot adott Lukasenkának az ukrán határ közelébe telepített orosz katonai eszközök eltávolítására.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×