eur:
404.21
usd:
356.37
bux:
0
2025. május 2. péntek Zsigmond
Schafer András (b) és Marco Rossi szövetségi kapitány a koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság F csoportjának utolsó fordulójában játszott Németország - Magyarország mérkőzés végén a müncheni Allianz Arénában 2021. június 23-án. Németország-Magyarország 2-2.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

A punkkirálynő is szurkol majd Schäfer Andrásnak

Gulácsi Péter, Willi Orbán, Szoboszlai Dominik és Szalai Ádám mellett még egy magyar válogatott fog játszani tavasszal a Bundesliga 1-ben: Schäfer András. A 23 éves támadó középpályás az Union Berlinnel kötött szerződést.

Az Union a hétvégi forduló előtt az ötödik helyen áll a Bundesliga tabelláján, bár óriási bravúr lenne, akár még arra is esélye van – hiszen a kettővel előtte álló Bayer Leverkusennek mindössze eggyel van több pontja –, akár a Bajnokok Ligája-indulást kiharcolhassa.

Ettől függetlenül is megállapítható, hogy története legpazarabb idényét éli. A mai huszonévesek számára nehezen értelmezhető kategória, de az Union, amely mindössze a harmadik idényét tölti a Bundesliga 1-ben, a XXI. század első olyan szereplője a legmagasabb német osztályban, amely a hajdani NDK-ban is értelmezhető, mondjuk úgy, sikeres pályát futott be.

Az egykori NDK területén működő csapatok közül az RB Leipzig abszolút új alakulat, az Union ellenben 1968-ban megnyerte, 1986-ban másodikként zárta a keletnémet országos kupasorozatot, amelyet szakszervezeti támogató után FDGB Pokalnak neveztek.

A keletnémet korszakban az Union kifejezetten népszerűnek számított, nem túlzás a főváros legnépszerűbb klubjának titulálni. Népszerűségét már önmagában az megalapozta, hogy legfőbb riválisa az állambiztonsági szervek alakulata, a Dynamo (BFC Dynamo) volt, amely, fogalmazzunk úgy, központi akaratra, sorozatban kilenc bajnoki címet nyert a hetvenes évek végétől kezdve. Az Union hívei szívesen láttatták csapatukat úgy, amely a hatalom ellen küzd, s amely bár nincs híján a képességeknek, a hatalommal szemben esélytelen.

A legendák szerint a csapat hívei gyakran kiabálták a bajnoki mérkőzéseken, a szabadrúgásoknál, a sorfalra „hivatkozva”, hogy le a fallal – nyilvánvaló utalás a Berlini Falra –, de azért lehet, hogy ez csak az emlékekben maradt így meg. A csapat híres szurkolói közé tartozott a punklegenda, Nina Hagen, aki élete első húsz évét az NDK-ban töltötte, majd Hamburgba „disszidált”.

Az NDK szétesése után az Union eleinte anyagi problémákkal küzdött. Tíz éven keresztül a harmadik vonalban szerepelt, majd feljutott a Bundesliga 2-be, de – bár a DFB-kupában egy idényen át remekelt – nem tudott még feljebb lépni, aztán visszacsúszott megint a harmadik vonalba. Sőt, miután gyakorlatilag csődbe jutott, még a negyedik vonalban is szerénykedett. 2009-ben kezdődött egy jobb korszak, attól kezdve, az immár egységes főváros a Hertha BSC mögötti második számú csapataként, a Bundesliga 2-ben szerepelt. 2019 nyarán onnan is még feljebb lépett, története során először, bejutott a Bundesliga első osztályába.

A mostani az elitben a harmadik idénye, a tizenegyedik és a hetedik helyezés után most még jobban reménykedik.

A játékoskeret leghíresebb játékosa a házi gólkirály Max Kruse, aki 2013 és 2015 között 14-szer játszott a német válogatottban. Játszott a Werder ,a Freiburg, a Gladbach és a Wolfsburg színeiben is a legmagasabb osztályban, aztán megfordult Törökországban, a Fenernél. Pályafutása legnagyobb vargabetűjében szerepet játszott, hogy gyakorlatilag hivatásos pókerjátékos, aki nagy tétekben zsugázik – pechjére egyszer egy óriási nyereményt egy taxiban felejtett.

A csapat legjobbjai közé tartozik még a kapus Andreas Luthe, aki az Unionban futott be igazán, túl a harmincon. A légiósok közül a két japán, Endo Keita és Haragucsi Genki volt tagja hazája válogatottjának, kettejük közül Haragucsi az idősebb és egyben a híresebb, gólt szerzett a 2018-as világbajnokságon is. A nigériaiak közül Taiwo Awoniyi az egyik legjobb góllövője az Unionnak,


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Magyar menyegző: Káel Csaba zenés szerelmesfilmet forgat Kalotaszegről

Magyar menyegző: Káel Csaba zenés szerelmesfilmet forgat Kalotaszegről

2026 elején kerül a magyar mozikba a Magyar menyegző című film, amely két budapesti fiatalember, András és Péter történetét követi nyomon, akik az 1970-es évek végén Budapestről Erdélybe utaznak, hogy részt vegyenek András unokatestvérének lakodalmán. A zenés, táncos játékfilm főszerepeit Kovács Tamás, Kövesi Zsombor és Törőcsik Franciska alakítja.

Virágzik a sötét turizmus – egyre többen kíváncsiak a háborús borzalmak következményeire

A sötét turizmus kedvelői többségében fiatalok, akik adrenalinbombára vágynak és olyan ingereket keresnek, amelyek révén ki tudnak lépni a komfortzónájukból – mondta az InfoRádióban az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány külsős junior elemzője. Nagy Ákos szerint a jövőben még felkapottabb lesz az iparág, az úttörésben pedig kiemelt szerepük van az influenszereknek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.05.05. hétfő, 18:00
Szécsényi Bálint
az Equilor Befektetési Zrt.  elnök-vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×