eur:
413.96
usd:
396.56
bux:
0
2024. december 23. hétfő Viktória
Marosi Ádám a férfi öttusázók lovaglás versenyszámában a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpián a Tokió Stadionban 2021. augusztus 7-én.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Marosi Ádám a lovaglás nélküli öttusáról: "ez így már triatlon lesz"

Szinte még szerencsésnek is mondhatja magát, hogy a Covid miatt kipróbálta magát a másik sportágban is, de az olimpiai bronzérmes, világbajnok sportoló érdeklődésünkre kijelentette, rossz divattá vált, hogy meg sem kérdezik a sportolókat egy ilyen döntés előtt.

A Nemzetközi Öttusaszövetség kivette a sportág programjából a lovaglást – az értesülést Joël Bouzou sportági szövetségi alelnök erősítette meg a L'Equipe francia sportnapilapnak.

Ha a lovaglás helyett a kerékpár lesz az egyik tusa, akkor "azt a sportágat triatlonnak fogják hívni", és "semmi létjogosultsága nem lesz az ötkarikás játékokon" – felelte kérdésünkre Marosi Ádám világbajnok, olimpiai bronzérmes öttusázó.

"Mélységesen felháborít a bejelentés, korábban semmiféle információnk nem volt az ügyben,

hogy egyáltalán kikerülhet az öttusából a lovaglás" – mondta a sportoló.

A 37 éves sportoló úgy tért haza a tokiói olimpiáról, hogy folytatja pályafutását, bírja és szereti a sportágát, és a 2009-es nagy változtatást is elviselte, amikor megváltoztatták a számok sorrendjét és összevonták a futást a lövészettel.

De:

"Való igaz, hogy ha olyan változtatások jönnek, amelyeket már nem tud úgy abszolválni a testem, ahogy kellene,

el kell gondolkodnom a folytatásról."

Ha kerékpár jön lovaglás helyett, akkor szerinte a fizikai erő, az állóképesség irányába tolódik el a sportág.

Marosi Ádám egy érdekességet is megosztott: amikor tavaly a koronavírus-járvány miatt elmaradtak versenyek, kipróbálta magát triatlonban, hogy új ingert kapjon, a kerékpározás pedig a mai napig is megvan az életében.

"Szoktam menni hegyen, völgyön, országúton. De azért a lovaglás a szívem csücske" – tette hozzá.

Szerinte az eddigi lebonyolítással semmi gond nem volt, igaz,

a vívás és a lovaglás között hosszú volt a szünet, három óra, ha ezt lecsökkentették volna, 6 óra leforgása alatt le lehetett volna bonyolítani egy öttusaversenyt.

Az előtt is értetlenül áll, hogy az aktív versenyzőket meg sem kérdezték a döntés előtt.

"Úgy látszik – jelentette ki –, ahogy más sportágban, nálunk is ez lett a divat, hogy hoznak egy döntést, és azt lenyomják a versenyzők torkán."

Az InfoRádió értesülései szerint a döntés mögött a fő motiváció a spórolás mellett az volt, hogy a 2028-as Los Angeles-i olimpia szervezői lovaglással nem akarták megrendezni az öttusát.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×