eur:
408.06
usd:
375.13
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Sidi Péter a férfi légpuska versenyszám döntőjében a II. Európa Játékokon a minszki Lövész Központban 2019. június 24-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Tovább fortyognak az indulatok a sportlövőknél, Sidi Péter befejezné már a háborút

A világ- és Európa-bajnok, Fair Play-díjas sportlövő tisztázó céllal fogalmazott meg részletes közleményt a "fegyvervita" utóéletéről.

A közelmúltban nagy visszhangot váltott ki a nemzetközi sportéletben is, hogy a magyar sportlövő-válogatott belső konflikutsa miatt a csapat nem tudott kiállni a világkupadöntőre Delhiben. Az 50 méteres összetett szám aranycsatájában a Pekler Zalán, Péni István, Sidi Péter összeállítású csapat az indiai trióval mérkőzött volna az aranyéremért, ám előbbi kettő percekkel a kezdés előtt jelezte, nem vállalja a szereplést, mert szerintük Sidi fegyvere nem volt szabályos.

A problémát az okozta, hogy Sidi ráragasztott a puskájára egy úgynevezett bipodot, amely a fegyver megtámasztására való, a komáromi puskás ugyanakkor állítása szerint csak súlyként használta, és a helyi fegyverellenőrzésen sem találták problémásnak.

Sidi Péter világ- és Európa-bajnok, Fair Play-díjas sportlövő egy tisztázónak szánt közleményt küldött az Infostartnak kedden, amelyben úgy vélekedik, eddig a történtekről "félremagyarázó nyilatkozatok" láttak napvilágot, ezért hosszabban is összefoglalta álláspontját, amely szerinte azután vált szükségessé, hogy a szövetség elnöke, Nagy György a történtekről "reményei szerint tájékozatlanságból, nem pedig rosszindulatból" tévesen értékelte a helyzetet.

Sidi közleményében kijelenti, Nagy György elnök a nemzetközi szövetség technikai igazgatóját helytelenül idézte, amikor csak azt húzta alá, hogy a kérdéses balanszsúlyok használata kapcsán szabályváltoztatás lesz, mivel az ISSF illetékese leszögezte azt is,

Sidi Péter fegyvere szabályos volt Delhiben is, ráadásul évek óta változatlan.

A sportlövő vitatja az elnök azon nyilatkozatrészletét is, amely szerint a csapatot Sidi Péter önhatalmúlag nevezte a versenyre, miközben "a nevezést az ISSF felé a magyar szövetség már jóval a verseny előtt leadta, amit bizonyít a 2021. március 15-i hivatalos nevezési lista is" - ezt a nevezési listát Sidi Péter csatolta is közleményéhez.

Úgy látja, a hazai szövetség fegyelmi bizottsága egy neki tulajdonított levélre hivatkozva tévesen marasztalta el.

"A hibáimért vállalom a felelősséget, de ezt másoktól is elvárom – a konkrét esetben a tények pedig 100 százalékig mellettem állnak" - vélekedik Sidi Péter, aki reméli, az olimpiáig már csak a lövészettel kell foglalkoznia, nem holmi fellebbezéssel.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 4. 08:51
×
×
×
×