eur:
401.37
usd:
365.71
bux:
73411.75
2024. október 5. szombat Aurél
Bruno Fernandes, a Manchester United játékoosa (b) és Aaron Ramsdale, a Bournemouth kapusa az angol labdarúgó-bajnokság 2020. július 4-i mérkőzésén Manchesterben.
Nyitókép: MTI/EPA/AP/Dave Thompson

Ezért volt döbbenetes, ami az Old Traffordon történt

Az angol Premier League-idény egyik legnagyobb meglepetése volt a Manchester United szerdai veresége a sereghajtó és biztos kiesőnek tűnő Sheffield United ellen. Ole Gunnar Solskjaer együttese az Old Traffordon botlott meg.

Az Álmok Színházában a mostani idényben kevésbé megy a Unitednek, mint idegenben. Tíz hazai bajnokiból négyet elveszített, a Sir Alex Ferguson távozását követő első idény óta egyszer sem kapott ki ilyen sokszor, a teljes idényben. (Akkor hetet számlált, hatot David Moyesszal, egyet pedig a beugró Ryan Giggsszel.)

A rossz sorozat már tulajdonképpen nyáron, a koronavírus-járvány miatt meghosszabbított idény hajrájában elkezdődött, júliusban a Southampton és a West Ham United ellen sem nyertek a Vörös Ördögök. Utána, szeptemberben, kikaptak a Crystal Palace-tól (1-3), aztán a korábbi MU-menedzser, José Mourinho Tottenhamétől (1-6!), nem bírtak a Chelsea-vel (0-0) és kikaptak az Arsenaltól is (0-1).

Mindazonáltasl november vége óta úgy festett, vége a rossz időknek. A West Bromwich elleni 1-0 után a Manchester City elleni 0-0 már csak azért sem számított nagyon rossz eredménynek, mert a városi derbiken az utóbbi időben mindig az aktuális vendégcsapat sikeresebb. Ráadásul a Leeds United (6-2), a Wolverhampton (1-0) és az Aston Villa (2-1) ellen is csak győzelem született. Más kérdés, hogy utóbbi kettőt tekintve odailleszthetünk egy plusz jelzőt: nagyon szerencsés győzelem.

Január elsején verte meg a Manchester United a Villát, azóta szerdán játszott először Premier League-mérkőzést az Old Traffordon. A Sheffield cseppet sem tűnt félelmetes ellenfélnek, 2020-as őszi bajnoki mérkőzésein mindössze két pontot szerzett, nyeretlen (!) maradt. Csak a Fulham és a Brighton ellen szerzett egy-egy pontot. Bő két hete, a Newcastle ellen tört meg a rossz sorozat (1-0), éppen húsz PL-meccs után nyertek ismét a „Pengék” (Blades). Utána a Tottenham viszonylag simán megverte őket, így aztán az Old Traffordon sem számíthattak sok jóra. Vendégként tavaly február óta nem tudtak nyerni az angol élvonalban.

Mostanáig. Kean Bryan a 23. percben megszerezte a vezetést, a szünetig nem változott az állás. A második félidőben Harry Maguire – első, az Old Traffordon szerzett bajnoki góljával – kiegyenlített. Megint csak érdemes ránézni a statisztikákra: 2019 decembere óta nem tudott a Sheffield United két gólt szerezni egy idegenbeli bajnokin.

Most ez a rossz széria is megszakadt, miután Oliver Burke labdája a kapuba jutott. A Sheffield United a Premier League történetének első játéknapja, 1992. augusztus 15. óta először verte meg, bármilyen helyszínen, bármilyen sorozatban a Manchester Unitedet. Kicsit Yorkshire diadala is volt ez a siker: a régióba tartozó csapat a PL megalakítása óta korábban mindössze kétszer nyert az Old Traffordon: a York City a Ligakupában 1996-ban, a Leeds United pedig 2010-ben az FA-kupában. Következésképpen: ez az első bajnoki győzelem, amelyet a Premier League-ben yorkshire-i csapat aratni tudott!

A Manchester United megbotlott, de nincs bajban, igaz, a vesztett pontokat tekintve a hátránya négy pontra nőtt a listavezető Cityvel szemben.

Az idegenbeli mérlege továbbra is félelmetes, az elmúlt 365 napban 17 bajnoki meccsen veretlen maradt, a 2020–2021-es bajnokságban tíz mérkőzéséből nyolcat megnyert, csak az Anfield Roadon a Liverpool, illetve előtte a King Power Stadiumban a Leicester ellen játszott döntetlent.

Akár az első bajnoki cím sem elérhetetlen (2013 óta nem ért el ilyen sikert a csapat, ilyesfajta, legalább hétéves szünetre Sir Alex első bajnoki címe óta nem volt példa), de ehhez javítani kell a hazai mérlegen, s jobban kell szerepelni a közvetlen riválisok ellen.

A folytatásban a Manchester United még ellátogat az Arsenalhoz (rögtön most szombaton), a Chelsea-hez, a Manchester Cityhez, a Tottenhamhoz, a Leeds Unitedhez, az Aston Villához és a Wolverhamptonhoz is.

Címlapról ajánljuk
Pazarlás, élelmiszerválság, éhezés – mit tehetünk, hogyan előzhetjük meg?

Pazarlás, élelmiszerválság, éhezés – mit tehetünk, hogyan előzhetjük meg?

A megtermelt élelmiszerek több mint harminc százaléka a szemetesbe kerül, miközben napjainkban már a fejlett országok szegényebb polgárai is kénytelenek lejjebb adni fogyasztásuk mennyiségéből vagy minőségéből – mondta az InfoRádióban az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet ügyvezetője. Dexler Dóra figyelmeztetett: nem jó az sem, ha csak a spórolásra gondolunk, mert a legolcsóbb élelmiszer nem feltétlenül a legjobb minőségű.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.07. hétfő, 18:00
Karácsony Gergely
Budapest főpolgármestere
Elbukni látszik az egyedülálló demokratikus kísérlet: most jön a kegyelemdöfés

Elbukni látszik az egyedülálló demokratikus kísérlet: most jön a kegyelemdöfés

Az „arab tavaszt” követően az arab világ demokratizálódásának nagy reménysége volt az észak-afrikai, csaknem 12 milliós ország, Tunézia, ahol a 2010-es évek közepén rövid időre valóban létre tudott jönni egyfajta – igaz, ingatag – plurális demokrácia. Az igazi népképviseleti hagyományok hiánya és a megoldhatatlannak tűnő gazdasági problémák azonban kikezdték a rendszert, és 2019-ben nagy erővel tört be egy addig a politikán kívüli szereplő, Kaisz Szaíd. Az új elnök rövid időn belül belekezdett a jogállami vívmányok leépítésébe, és mostanra autoriter hatalmat épített ki. Vasárnap elnökválasztást tartanak Tunéziában, ahol Szaíd és egy áljelölt mellett egyetlen valódi kihívó indul, akit azonban pár héttel a voksolás előtt börtönbe vetettek. Nagyon úgy tűnik ezért, hogy a választás csak színjáték lesz, melynek célja Szaíd tekintélyuralmi rendszerének népi legitimálása.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×