Infostart.hu
eur:
352.34
usd:
308.03
bux:
139495.62
2026. június 22. hétfő Paulina
Nikolics Nemanja (k) csapattársaival ünnepel, miután megszerezte a csapat harmadik gólját a labdarúgó Európa-bajnoki pótselejtező elődöntőjében játszott Bulgária-Magyarország mérkőzésen Szófiában 2020. október 8-án. A magyar válogatott 3-1-re győzött, így már csak egy mérkőzést kell nyernie az Eb-részvételért.
Nyitókép: MTI/AP/Anton Uzunov

Magyarország–Izland: forgassuk vissza öt évvel az idő kerekét!

Ma este dől el a magyar labdarúgó-válogatott Eb-szereplése: 20.45-kor kezdődik a Puskás Arénában a zárt kapus mérkőzés az izlandiakkal ellen. Marco Rossi biztosan nem lehet ott a kispadon, szerencsére a játékosok közül senki sem fertőződött meg.

Marco Rossi szövetségi kapitány házi karanténban van az edzőtáborbeli szállodai szobában, így Cosimo Ingusco vezényelte a szerdai edzést és ő is fog meccselni – mint ahogyan ő helyettesítette a kapitányt korábban már kétszer, az észtek és a walesiek ellen. Mindkét meccset megnyerte a magyar válogatott. Rossi, szokásához híven, keveset beszélt az összeállításról, de azt világossá tette, hogy az elmúlt hetekben meccshiánnyal küzdő Szalai Ádám, a csapatkapitány játszani fog, Rossi szerint nincs hasonló képesség centere a keretnek, ráadásul a rutinos „vezér” mentális erejére, motiváló képességére is nagy szükség lesz a pályán.

Ami a többi tíz helyet illeti, Gulácsi, Lang, Orbán, Szalai Attila, Nagy Ádám, Holender, Szoboszlai és Sallai játéka biztosra vehető, a további két helyre Sigér, illetve Fiola vagy Nego a legesélyesebb.

Az izlandiak rutinos kerettel érkeztek, játékosaik közül néhányan már a 2011-es budapesti mérkőzésen is szerepeltek,

a mag pedig résztvevője volt a 2016-os Európa-bajnokságnak és a 2018-as világbajnokságnak. (Mint ismert, 2016-ban 1–1-re végzett egymással a két válogatott az Eb-n, Marseille-ben.) A keretük tagjai közül tízen harminc fölöttiek, további négyen 30 évesek. Hagyományos északi futballt játszanak szigorú 4–4–2-es felállításban, fizikai erejükre alapozva a rögzített játékhelyzetek, beleértve a bedobásokkal indított támadások megoldása nagy erősségük.

Ugyanakkor az idegenbeli mérlege nem túl jó a válogatottjuknak, bár érdemes tekintetbe venni, hogy a Nemzetek Ligája A divíziójában szerepelnek, nehéz ellenfelekkel is találkoztak az elmúlt időszakban.

A 2018-as világbajnokság óta tizenegy idegenben vívott mérkőzésből csak kettőt nyertek meg, egyet Andorrában, egyet pedig Moldovában.

November 12. nem rossz dátum a magyarok számára az Eb-re kijutás szempontjából, öt éve ezen a napon nyertünk Oslóban 1–0-ra, a gólt az akkor újonc, most eszéki csapattársai megbetegedése miatt karanténben lévő Kleinheisler László szerezte. Az a győzelem megalapozta a playoff sikerét, három nappal később, Budapesten, a 2–1-es győzelem biztosította a magyar válogatott helyét a 2016-os Európa-bajnokságon.

A mostani alapemberek közül Lang Ádám, Fiola Attila, Nagy Ádám, Szalai Ádám, Nemanja Nikolics és Lovrencsics Gergő akkor is kerettag volt, Gulácsi Péter és Willi Orbán a Bundesliga 2-ben futballozott az RB Leipzigben, Kalmár Zsolt ugyanott az FSV Frankfurtban. Szalai Attila a bécsi Rapid második csapatában szerepelt, Holender Filip a Honvédot, Sigér Dávid az NB II-es Balmazújvárost, Sallai Roland a Puskás Akadémiát erősítette. A tizenöt éves Szoboszlai Dominik az MTK akadémistája volt.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: Sulyok Tamás július 20-a körül már bizonyosan nem lesz államfő
Frissülő cikk

Magyar Péter: Sulyok Tamás július 20-a körül már bizonyosan nem lesz államfő

A társadalmi egyeztetésre bocsátott újabb Alaptörvény-módosítás, valamint a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatalra vonatkozó szabályozás kapcsán állt kamerák elé a miniszterelnök és válaszolt újságírói kérdésekre. Azt mondta az Országgyűlésben elmondott napirend előtti felszólalásában használt cosa nostra hasonlatot minden pontjában meg tudja védeni. A képviselői mandátumidő-szigorítás a következő választásra vonatkozhat. A legfőbb ügyész lemondására számít az aranykonvoj-ügy miatt. Augusztus 20-a előtt lesz új köztársasági elnöke az országnak.

Gálik Zoltán: kérdés, milyen lesz a britek és Európa kapcsolata a kormányfőváltás után

Kormányfőváltás közeleg az Egyesült Királyságban, miután Keir Starmer, a népszerűtlen brit miniszterelnök lemondott pártelnöki pozíciójáról és elindította a jelölési folyamatot utódlására. Gálik Zoltán külpolitikai szakértő elemezte a helyzetet az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×