eur:
413.95
usd:
396.43
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
A későbbi győztes Liu Shaolin Sándor (b) és testvére, a későbbi a második helyezett Liu Shaoang a rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokság férfi 1000 méteres számának döntőjében a debreceni Főnix Csarnokban 2020. január 26-án.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Hihetetlen száguldás, kettős magyar győzelem a Liu testvérektől

Ahogy szombaton 500 méteren, úgy vasárnap 1000 méteren is kettős magyar siker született a debreceni Főnix Csarnokban zajló rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokságon: az aranyérem Liu Shaolin Sándoré lett, míg az ezüstöt öccse, Liu Shaoang szerezte meg.

A Ferencváros 24 éves versenyzője pályafutása hatodik Európa-bajnoki címének örülhetett, ezen a távon pedig 2017 után másodjára diadalmaskodott. Ezüstérmével a 21 esztendős Liu Shaoang megőrizte vezető helyét összetettben. Mögöttük harmadikként a címvédő orosz Szemjon Jelsztratov ért célba.

A fináléban a szokottnál többen, hatan szerepeltek az elődöntős továbbjuttatások miatt, a legnagyobb riválisnak pedig Jelisztratov ígérkezett, rajta kívül még két holland és egy olasz ellenfele volt a Liu fivéreknek.

Az első körökben sok előzgetés történt, de a magyarok végig az első három helyen helyezkedtek. Amikor "megnyugodott" a futam, s mindenki beletörődött a maga pozíciójába, körökön át Jelisztratov vezetett Liu Shaolin és Liu Shaoang előtt. Féltáv után viszont a magyar testvérpár elérkezettnek látta az időt, hogy élre álljon, s a közönség ovációja közepette egy körön belül egymás után megelőzték Jelisztratovot, akit jól ismernek, mivel egész nyáron együtt készültek. A hajrában senki és semmi nem veszélyeztette a magyarok kettős diadalát, ugyanis olyan tempóban száguldottak a jégen, hogy Jelisztratov kissé leszakadt, azaz egy pillanatra sem volt támadási pozícióban, de a harmadik helyét megvédte. A magyar testvérpár ötödször aratott kettős diadalt az Eb-ken: 2017-ben éppen 1000 méteren, tavaly Dordrechtben 500 és 1500 méteren, míg Debrecenben 500 és 1000 méteren.

Debrecen, 2020. január 26.
A győztes Liu Shaolin Sándor (hátul) és testvére, a második helyezett Liu Shaoang a rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokság férfi 1000 méteres számának döntője után a debreceni Főnix Csarnokban 2020. január 26-án.
MTI/Illyés Tibor
A győztes Liu Shaolin Sándor (hátul) és testvére, a második helyezett Liu Shaoang. MTI/Illyés Tibor

A nőknél a kisdöntőben voltak érdekeltek a magyarok, de Jászapáti Petrának és Lockett Deannának nem sikerült jól összedolgoznia. A futam elején az orosz Jekatyerina Jefremenkova és Jászapáti csatázott az éllovas pozícióért, amikor az ausztrál születésű magyar versenyző megpróbált előretörni, éppen honfitársával akadt össze, aki emiatt kisodródott, és visszaesett az ötfős mezőny végére. A hajrában Lockett is visszacsúszott, még Jászapáti is visszaelőzte. Előbbi így összességében tizedik, utóbbi kilencedik lett.

A fináléban ismét a holland Suzanne Schulting diadalmaskodott, aki így mindhárom egyéni távon aranyérmes lett, ez legutóbb a brit Elise Christie-nek sikerült még 2016-ban. Mögötte honfitársa, Lara van Ruijven lett az ezüst-, míg az olasz Arianna Fontana a bronzérmes.

Vasárnap még a 3000 méteres szuperdöntőkre és a staféták fináléira kerül sor.

Eredmények:

férfi 1000 m, Európa-bajnok:

-----------------------------

Liu Shaolin Sándor 1:25.636 perc

2. Liu Shaoang 1:25.667

3. Szemjon Jelisztratov (Oroszország) 1:25.831

...12. Krueger Cole

női 1000 m, Európa-bajnok:

--------------------------

Suzanne Schulting (Hollandia) 1:33.353 perc

2. Lara van Ruijven (Hollandia) 1:33.464

3. Arianna Fontana (Olaszország) 1:33.596

...9. Jászapáti Petra

10. Lockett Deanna

11. Bácskai Sára Luca

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×