362.16
72132.83
2024. július 6. szombat Csaba

Nem ment a magyaroknak az EL-ben

A külföldi csapatokban szereplő öt magyar futballista közül kettő lépett pályára az Európa-ligában, de ők sem örülhettek győzelemnek.

A Dinamo Kijev 1-1-es döntetlent játszott az FC Köbenhavnnal, míg a Lugano 2-1-re kikapott a Malmö vendégeként a labdarúgó Európa-liga csoportkörének harmadik fordulójában.

Az ukrán együttesben Kádár Tamás sérülés miatt nem volt ott a keretben a dánok elleni összecsapáson.

A svájci Luganóban a magyar válogatott Holender Filip a 79. percben állt be, Kecskés Ákos a kispadról nézte végig az összecsapást, míg Vécsei Bálintot nem nevezték a svédek elleni mérkőzésre.

A Slovan Bratislava 2-1-re kikapott a Wolverhampton Wandererstől. A Holman Dávidot foglalkoztató szlovák együttes hiába szerzett vezetést a 11. percben, az angolok a második játékrészben fordítottak. A magyar játékos kezdőként 57 percet játszott, a 45. percben sárga lapot kapott.

A Slovan vereségével a csoport harmadik helyére csúszott vissza.

Az Arsenal a nyáron vásárolt Nicolas Pépé góljaival fordított a portugál Vitória Guimaraes ellen: az elefántcsontparti támadó a 75. percben állt be, majd a 80. és a 92. percben is szabadrúgásból talált be. Győzött a Manchester United is.

Európa-liga, csoportkör, 3. forduló:

A csoport:

Sevilla (spanyol)-Dudelange (luxemburgi) 3-0 (0-0)

Qarabag (azeri)-APOEL (ciprusi) 2-2 (1-2)

Az állás: 1. Sevilla 9 pont, 2. Qarabag 4, 3. Dudelange 3, APOEL 1

B csoport:

Dinamo Kijev (ukrán)-FC Köbenhavn (dán) 1-1 (0-1)

Malmö (svéd)-Lugano (svájci) 2-1 (2-0)

Az állás: 1. FC Köbenhavn 5 pont (3-2), 2. Dinamo Kijev 5 (2-1), 3. Malmö 4, 4. Lugano 1

C csoport:

Getafe (spanyol)-Basel (svájci) 0-1 (0-1)

Trabzonspor (török)-Krasznodar (orosz) 0-2 (0-0)

Az állás: 1. Basel 7 pont, 2. Getafe 6, 3. Krasznodar 3, 4. Trabzonspor 1

D csoport:

PSV Eindhoven (holland)-LASK Linz (osztrák) 0-0

Sporting Lisboa (portugál)-Rosenborg (norvég) 1-0 (0-0)

Az állás: 1. PSV Eindhoven 7 pont, 2. Sporting Lisboa 6, 3. LASK Linz 4, 4. Rosenborg 0

E csoport:

Rennes (francia)-CFR Cluj (román) 0-1 (0-1)

Celtic Glasgow (skót)-SS Lazio (olasz) 2-1 (0-1)

Az állás: 1. Celtic Glasgow 7 pont, 2. CFR Cluj 6, 3. SS Lazio 3, 4. Rennes 1

F csoport:

Eintracht Frankfurt (német)-Standard Liege (belga) 2-1 (1-0)

Arsenal (angol)-Vitória (portugál) 3-2 (1-2)

Az állás: 1. Arsenal 9 pont, 2. Eintracht Frankfurt 6, 3. Standard Liege 3, 4. Vitória 0

G csoport:

FC Porto (portugál)-Glasgow Rangers (skót) 1-1 (1-1)

Young Boys (svájci)-Feyenoord (holland) 2-0 (2-0)

Az állás: 1. Young Boys 6 pont, 2. Glasgow Rangers 4 (3-3), 3. FC Porto 4 (3-4), 4. Feyenoord 3

I csoport:

Gent (belga)-VfL Wolfsburg (német) 2-2 (1-2)

St. Etienne (francia)-Olekszandrija (ukrán) 1-1 (1-1)

Az állás: 1. Wolfsburg 5 pont (6-4), 2. Gent 5 (6-5), 3. St. Etienne 2 (4-5), 4. Olekszandrija 2 (3-5)

J csoport:

AS Roma (olasz)-Borussia Mönchengladbach (német) 1-1 (1-0)

Basaksehir (török)-Wolfsberg (osztrák) 1-0 (0-0)

Az állás: 1. AS Roma 5 pont, 2. Wolfsberg 4 (5-2), 3. Basaksehir 4 (2-5), 4. Mönchengladbach 2

K csoport:

Slovan Bratislava (szlovák)-Wolverhampton Wanderers (angol) 1-2 (1-0)

Besiktas (török)-Braga (portugál) 1-2 (0-1)

Az állás: 1. Braga 7 pont, 2. Wolverhampton Wanderers 6, 3. Slovan Bratislava 4, 4. Besiktas 0

L csoport:

Partizan Beograd (szerb)-Manchester United (angol) 0-1 (0-1)

AZ Alkmaar (holland)-Asztana (kazah) 6-0 (2-0)

Az állás: 1. Manchester United 7 pont, 2. AZ Alkmaar 5, 3. Partizan Beograd 4, 4. Asztana 0

H csoport:

Ludogorec (bolgár)-Espanyol (spanyol) 0-1 (0-1)

CSZKA Moszkva (orosz)-Ferencváros 0-1 (0-0)

Az állás: 1. Espanyol 7 pont, 2. Ludogorec 6, 3. Ferencváros 4, 4. CSZKA Moszkva 0

Alig van korszerű ingatlan idehaza, de az otthonfelújítási program nagy hajtóerő lehet

Az évente megépülő húszezer új lakás nagyon elenyésző szám a négy és fél milliós országos lakásállományhoz képest – mondta az InfoRádióban az MBH Jelzálogbank vezérigazgatója. Nagy Gyula arról is beszélt, hogy az otthonfelújítási programban a nyílászárócsere a legolcsóbb beruházás, a homlokzati és födémszigetelés viszont jelentős kiadásokkal jár.
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Romokban az oroszok legfontosabb támaszpontja, kritikán alul teljesít az ukrán légvédelem - Háborús híreink szombaton

Az ukrán vezérkar szerint a folyamatos dróntámadások következtében lényegében használhatatlanná vált az orosz Fekete-tengeri Flotta Krím-félszigeten található támaszpontja. Az orosz Iszkander-M rakéták egy hét alatt harmadszor ütöttek rajta a Mirhorodban található ukrán légibázison. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.