eur:
411.41
usd:
393.62
bux:
79598.73
2024. november 25. hétfő Katalin

Egy győzelemre a címvédéstől az UVSE

A csapat kedden, a női vízilabda ob döntőjének második összecsapásán is legyőzte a Dunaújvárost.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, amelyben az első negyed 1-1-re végződött, majd a második játékrészben az UVSE háromszor jutott egygólos előnyhöz, a dunaújvárosiak viszont csak kétszer tudtak egyenlíteni. A harmadik és negyedik negyedben tovább nőtt a különbség a két együttes között.

A mostani szezonban már ötödször találkoztak a felek - négyszer a bajnokságban, egyszer a Szuperkupában -, s mind az öt alkalommal a bajnoki címvédő fővárosi alakulat győzött. A tavalyi bajnoki döntőben ugyancsak a Dunaújváros volt az ellenfél, akkor az UVSE 3-0-ra nyerte a párharcot.

A következő mérkőzést szombaton 15 órától vívják a felek, ugyancsak a Hajós Alfréd Uszodában. A döntő összes találkozóját a Margitszigeten rendezik, mivel az újvárosiak uszodáját felújítják.

Eredmény, döntő, 2. mérkőzés:

Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics - UVSE Hunguest Hotels 5-9 (1-1, 2-3, 1-4, 1-1)

gólszerzők: Garda 2, Gurisatti, Horváth B., Vályi 1-1, illetve Keszthelyi 3, Parkes, Peresztegi Nagy 2-2, Faragó, Sevenich 1-1

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-0 az UVSE javára.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a bérmegállapodásról: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a bérmegállapodásról: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

A magyar startupok sikerét és az innovatív ötletek kibontakozását számos tényező akadályozhatja Magyarországon. Ide tartozik a szabályozási környezet, a befektetők alacsony kockázatvállalási hajlandósága, vagy a pénzügyi eszközök szűkössége. A Nemzeti Innovációs Ügynökség ezeknek a gátaknak a lebontásán dolgozik, aminek az eredménye nem csak egy kiterjedtebb magyar startup ökoszisztéma lehet, de az is hogy a magyar ötletek „láthatóvá válnak” a nemzetközi porondon. Erről kérdeztük Bódis László, innovációért felelős helyettes államtitkárt, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×