eur:
414.01
usd:
396.52
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória

Olimpiai érmessel erősíthet a magyar sikersportág

Cole Krueger után testvére, a februári olimpián rövidpályás gyorskorcsolyában 1000 méteren ezüstérmes John-Henry Krueger is Magyarországon folytatja pályafutását.

„John-Henry ma elfogadta a magyar szövetség ajánlatát, hogy magyar színekben versenyezzen – írta a Facebookra a sportoló édesanyja. – Tisztázzuk, JH nem a hazáját hagyja el, hanem a szövetséggel szakít, mert az teljesen magára hagyta, nem foglalkozott az igényeivel és a kéréseivel.”

„Büszkén képviselem az Egyesült Államokat, de ilyen formában fenntarthatatlanná vált a versenyzés számomra. Ha így folytatom a karrierem, csődbe viszem a családomat” – idézi a USA Today Kruegert, aki 2016 óta Dél-Koreában, illetve Hollandiában készült.

„Magyarország olyan szinten támogatja az eredményes sportolóit, amit eddig elképzelni sem tudtam, és amit kérni sem mernék az amerikai szövetségtől. Magyarországon úgy élhetem az életem és finanszírozhatom a karrierem, hogy nem sodrom veszélybe a családom anyagi helyzetét. A magyar edzők és versenyzőtársak a világ legjobbjai közé tartoznak, nagyon kíváncsi vagyok, mire leszek képes, ha elhárulnak az eddigi akadályok” – tette hozzá a sportoló.

Ha az amerikai szövetség elengedi Kruegert, csatlakozhat bátyjához, Cole Kruegerhez, aki 2016-ban kérte az „országváltást”, de a magyar szövetség pjongcsangi olimpiai csapatába nem fért be - írta az nso.hu.

Az Index emlékeztet arra, hogy Krueger az olimpiai második helyért 20 ezer dollárt (5,2 millió forint) kapott, itthon ennek az ötszöröse lett volna a jutalma. Ráadásul évenként 28 ezer dollárt költött csak az edzéseire, mert Hollandiába kellett mennie. Magyarországon az egyéni olimpiai bajnokok 35 millió forintot kapnak, az edzőtáborokat pedig a szövetség fizeti, a versenyzőknek ingyenes.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×