eur:
400.2
usd:
366.7
bux:
89731.32
2025. április 3. csütörtök Buda, Richárd

Visszatérne a válogatottba Kammerer

Idén visszatérne a magyar kajak-kenu válogatottba Kammerer Zoltán. A Győr háromszoros olimpiai bajnoka tavaly lemaradt a riói játékokról, az új szezonra pedig két edző készíti fel.

Vízreszállás előtt vagyunk jó 2-3 héttel. "Az előző évekhez képest annyi különbség van, hogy idén nem megyek meleg vízre, hanem összeszorított foggal fogok a Dunán lapátolni."

A sportoló gyerekkori edzője, Nieberl László, valamint a korábbi elsőosztályú labdarúgó és ismert erőnléti tréner, Klink Zoltán irányításával készül. Most máshogy edzenek, mint az elmúlt 30 évben: az úszás kimaradt, futás is kevés van, inkább crossfit és saját testsúlyos edzés, illetve az ergométeres edzés megy.

"Óriási löket van rajtam, mert teljesen új dolgokat csinálunk."

Kammerer tisztes helytállást vár magától, szeretne egyesben jól menni és a maximumot kihozni magából. Egyesben szeretne jól menni, mert akkor bekerülhetne a négyesbe.

A világkupa-sorozatban is szeretne sokat versenyezni, így Szegeden is mindenképpen elindulna.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Minden importra vámot jelentett be Donald Trump, az EU 20 százalékosat kapott
tudósítónktól

Minden importra vámot jelentett be Donald Trump, az EU 20 százalékosat kapott

Bemutatta a világnak védővámjait Donald Trump. Az amerikai elnök minden, külföldről érkező termékre minimum 10 százalékos vámot vetett ki, még közeli szövetségeseire is, és további 25 százalékot az import autókra. Ez egy kereskedelmi háború nyitánya lehet. Cikkünkben összeszedtük a vámmal sújtott országok listáját.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.03. csütörtök, 18:00
Sótonyi Péter
az Állatorvostudományi Egyetem rektora
Trump bontókalapáccsal esett a világrendnek, a legnagyobb árat az USA fizetheti

Trump bontókalapáccsal esett a világrendnek, a legnagyobb árat az USA fizetheti

Donald Trump új vámháborúja alapjaiban rengeti meg a globális kereskedelmi rendszert: az Egyesült Államok legfontosabb partnereire, köztük az EU-ra és Kínára is brutális importvámokat vetett ki. Az Európai Unió 20, Kína 34 százalékos vámterhet kapott, ami egyes elemzések szerint az uniós export akár 19%-os visszaeséséhez és 0,33%-os GDP-csökkenéshez vezethet. Az USA sem ússza meg: a JP Morgan szerint az amerikai gazdaság 1%-os visszaeséssel, a Goldman Sachs szerint pedig jelentős növekedési lassulással nézhet szembe. A Trump-féle "vám az új adó" doktrína kiszámíthatatlansága mellett a beruházások jövője is bizonytalan, miközben a történelmi tapasztalatok szerint a kereskedelem akadályozása még soha nem hozott tartós gazdasági előnyt. A világ egyik legnagyobb haszonélvezője most saját rendszerét borítja fel – következményei messze túlmutatnak egy átlagos gazdaságpolitikai húzáson – éppen ezért várható következményeit is nehéz a bejelentések után alig néhány óra elteltével felmérni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×