364.06
72649.8
2024. október 4. péntek Ferenc

Cseh László ezüstérmet nyert 50 pillangón

Cseh László ezüstérmet nyert 50 méteres pillangóúszásban a londoni Európa-bajnokságon.

A 30 éves úszó, aki ötszörös címvédőként visszalépett a 200 méter vegyes keddi elődöntőjétől, remekül hajrázva, 23.31 másodperccel csapott másodikként a célba.

"Semmit nem éreztem belülről, de nagyon örülök ennek az ezüstéremnek. Azért jó lett volna megjavítani a legjobbamat" - értékelt röviden a kétszeres világ- és 12-szeres Európa-bajnok Cseh László.

A győzelmet fölényesen az ukrán Andrij Govorov szerezte meg 22.92 másodperccel.

Eredmények:

férfi 50 m pillangó, Európa-bajnok:

-----------------------------------

Andrij Govorov (Ukrajna) 22.92 mp

2. CSEH LÁSZLÓ 23.31

3. Benjamin Proud (Nagy-Britanmia) 23.34

Balog Gábor ötödik helyen végzett 100 méter háton a Londonban zajló vizes Európa-bajnokság úszóversenyeinek keddi napján.

A 25 éves úszó 54.35 másodperccel csapott a célba. A győzelmet a francia Camille Lacourt szerezte meg 53.79 másodperccel.

Verrasztó Evelyn éppen lemaradt a 100 méter gyors döntőkéről, ugyanis 54.91 másodperccel a kilencedik legjobb időt érte el az elődöntőben.