Infostart.hu
eur:
355.29
usd:
312.67
bux:
0
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Bravúros siker Dél-Korea ellen

Bejutott a középdöntőbe a magyar női kézilabda-válogatott a szentpétervári világbajnokságon, miután negyedik csoportmeccsén 42-29-re győzött Dél-Korea ellen.

Nagy iramban kezdett mindkét csapat, Mehlmann Ibolya bátran próbálkozott, míg Pálinger Katalin már a találkozó elején is többször bravúrral védett. 6-6-nál szimpla, majd dupla emberelőnyhöz jutottak a magyarok, amit remekül használtak ki.

A rivális némi meglepetésre nem tudta érvényre juttatni gyorsaságát, mert nem volt módja a lerohanásokra. A szünetben 22-13-as magyar előnyt mutatott az eredményjelző.

Tóth Tímea a második félidőben is sziporkázott, szinte minden lövése betalált, majd ismét Mehlmann Ibolya percei következtek. Balogh Bea és Görbicz Anita sem maradt el sokkal a két átlövőtől, így a magyar válogatott a hajrában egyszer 40-25-re is vezetett, végül pedig 13 góllal nyert.

A magyarok szombaton 19 órától az Európa-bajnok norvégokkal mérkőznek.

Kiss István, a Magyar Kézilabda Szövetség elnöke az InfoRádióban azt mondta: verhetőnek tartja a magyarok szombati ellenfelét, a norvég válogatottat is.

A sportvezető szerint azért is fontos lenne az északiak elleni siker, mert a középdöntőben jó eséllyel pályázhatna a magyar csapat egy elődöntős helyezés elérésére.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Apáti Ferenc: több ok miatt is kellenek a külföldi vendégmunkások a zöldség-gyümölcs ágazatban

„Nem tudjuk megúszni, hogy harmadik országbeli munkaerővel dolgoztassunk” – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke. Apáti Ferenc egyetemi docens szerint egyre kevesebb magyar születik, egyre kevesebben vállalják el a betakarítás nehéz fizikai munkáját, és a piaci verseny miatt nem tudnak nekik sokkal magasabb bért adni.
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×