eur:
396.35
usd:
369.92
bux:
71912.15
2024. július 2. kedd Ottó
Close-up of AI brain and network on dark background.
Nyitókép: Yuichiro Chino/Getty Images

Egy német fotós bemutatta, miért veszélyes a mesterséges intelligencia

Azért nem vette át a Sony World Photography Awards díját, mert mesterséges intelligenciát használt a kép elkészítéséhez.

Boris Eldagsen arra volt kíváncsi, vajon az ítészek észreveszik-e, hogy fekete-fehér fotóját egy számítógép készítette, de kiderült, hogy a zsűri nem látta meg a gépi munkát – írja a telex.hu a The Guardian cikke nyomán.

A művész ezt követően jelezte a turpisságot, és közölte: a fotósszakmának fel kell tennie a kérdést és párbeszédet kell nyitnia arról, hogy a mesterséges intelligencia által gyártott képek még beleférnek-e a fotográfia definíciójába, és ezzel helyük van-e az ilyen versenyeken, vagy hiba egy kalap alá venni az emberek által készített fényképekkel. Az akciójával ezt a diskurzust szeretné minél hamarabb elindítani.

A német fényképész szerint az ilyen képeknek nincs helyük a versenyeken, ahogy fotográfiának sem lehet hívni őket. A díjjal járó pénzösszeggel egyébként egy odesszai fotósfesztivált támogatna Ukrajnában. A verseny szervezői elárulták, hogy Eldagsen már az előtt jelezte nekik, hogy MI-t használt a fotójához, hogy kihirdették volna a győztest.

A Sony World Photography Awards tavalyi kiírásában egyébként volt magyar győztes is: Radisics Milán a Karanténban egy rókával című sorozata Természet és élővilág kategóriában nyert 2022-ben.

Címlapról ajánljuk

Képeken Orbán Viktor és Volodimir Zelenszkij találkozója - videó

A magyar miniszterelnök kedd délelőtt érkezett az ukrán fővárosba, hogy tárgyalásokat folytasson az ukrán elnökkel. A legfontosabb téma a béke megteremtésének lehetősége és az ukrán–magyar kapcsolatok aktuális kérdései.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.02. kedd, 18:00
Yann Caspar
a Matthias Corvinus Collegium Európai Tanulmányok Műhelyének kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. július 2. 12:45
×
×
×
×