Nem szokványos dolog, hogy egy gyermekkórház szakácskönyvet adjon ki, a recept ugyanis az egészségügyben mindig valami mást jelent. Rendszerint a reményt hordozza magában a gyógyulásra, valamint egy munkaeszköz a dolgozók mindennapjaiban – fogalmazott az InfoRádióban Tamásné Bese Nóra, kiemelve, ebben az esetben teljesen másról van szó, miután a recepteken ételek találhatók.
Abból a szempontól mégis felfedezhető hasonlóság, hogy reményt hordoz, mert a magyar egészségügyben olyan emberek dolgoznak együtt, közösségben, mint akik a Receptre írva című könyvben megjelennek, egy-egy személyes történeten keresztül bemutatva – tette hozzá a Bethesda kommunikációs vezetője.
Tamásné Bese Nóra megjegyezte, soha ekkora érdeklődést még nem tapasztaltak az egészségügyi dolgozok iránt, mint a járvány idején, a szakácskönyv ezért a bizalom növelését is szolgálni hivatott, hogy a szülők bátran merjenek hozzájuk fordulni, és rájuk bízni a gyermekeiket. A könyv remek alkalmat kínál ugyanis arra, hogy az olvasók
megismerjék a gyermekkórház orvosait, ápolóit, valamint szakdolgozóit.
A szerkesztő azt is megjegyezte, sokféle receptet gyűjtöttek össze. Maguk is megdöbbentek, milyen széles kultúrákból merít a válogatás: a szír származású radiológustól a szlovák égéssebészen át a francia plasztikai sebészig nagyon sokan biztosítottak a könyvhöz különböző nemzetiségű recepteket. Ahogyan a Nagy-Magyarországról területéről származó kollégák révén erdélyi vagy például felvidéki receptek is bekerültek. a kötetbe.
Tamásné Bese Nóra hozzátette: próbáltak egészséges recepteket is gyűjteni, amiben a kórház dietetikusa és gyógytornásza működött közre. Mindemellett
a szakácskönyv tartalmaz néhány „legendás” receptet is, amelyek egy-egy osztály életében játszanak fontos szerepet
– fogalmazott a kommunikációs vezető, példaként említve, hogy az egyik főnővérük egy olyan túrós sütemény receptjét osztotta meg, amit a gyermekkórház egyik önkéntese szokott számukra elkészíteni, lassan egy évtized, ami mára a gondoskodás jelképévé vált a Bethesdában.
A szakácskönyv – közvetlen értékesítés útján – a kórház webshopjában rendelhető meg, az ebből befolyó összeget pedig az intézmény támogatásra fordítják.