Újabb álláspont jelent meg a Színház- és Filmművészeti Egyetem sorsáról folytatott vitában.
Új hanggal bővült a Színház- és Filmművészeti Egyetem jövőjéről folytatott vita. Vasárnap az intézmény volt és jelenlegi hallgatói által szervezett tiltakozás résztvevői felszólították a parlamenti képviselőket, hogy ne szavazzák meg az alapítványi fenntartásúvá válásról szóló tervezetet, a felsőoktatás felügyeletért felelős ITM vezetőjét, Palkovics László minisztert pedig arra kérték, teljesítse követeléseiket.
Ugyancsak vasárnap délután az Origo oldalán megjelent a vitában az átalakítás kapcsán szintén megszólított, Vidnyánszky Attila vezette Magyar Teátrumi Társaság nyílt levele az átalakításról őket kérdező Színház- és Filmművészeti Egyetem vezetőihez, ezt alább változatlan formában közöljük.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium még május 27-én nyújtotta be a Színház- és Filmművészeti Egyetem átalakításával - alapítványi fenntartásba adásával - kapcsolatos törvénytervezetet. Az elképzelés szerint már szeptember elsejétől alapítványi formában működne az intézmény, az átalakítással pedig a tárca szerint nagyobb lesz az egyetem önállósága, enyhül az intézmény állami támogatásoknak való kiszolgáltatottsága.
Ezt a szeptemberi határidőt azonban az egyetem vezetése túlságosan rövidnek tartja az átalakulásra. Időközben az egyetem volt és jelenlegi hallgatói közül többen is aggályosnak nevezték a intézmény autonómiájára nézve a tervezett új szervezeti formát.
Az ITM vezetése egyébként az ATV kérdésére azt közölte, hogy a tárca nyitott az egyeztetésekre, közvetlen megkeresés esetén Palkovics László tárgyal a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatóival.
A pártelnök szerint megváltoztatta a pártot azzal, hogy „kitépte belőle az antiszemitizmus mérgét”. Starmer ma reggel beszélt III. Károly királlyal a lemondásáról szóló döntéséről.
Miután 13 órától az Országgyűlésben is nyitóbeszéd mond, 15 órakor rendkívüli sajtótájékoztatón is ismerteti a most benyújtandó javaslatokat a kormányfő. Várhatóan Sulyok Tamás és a többi közjogi méltóság eltávolításáról, valamint a vagyonvisszaszerzési hivatal felállításáról lesz szó.
A 350 forint körüli euróárfolyam és az iráni háborúval kapcsolatos aggodalmak csillapodása nyomán júniustól újra beindultak a külföldi nyaralások foglalásai. Az erősödő forint nemcsak a csomagárakban érezteti hatását, hanem a helyszíni kiadásokat is akár 10–15 százalékkal csökkentheti, így a magyar utazók többet engedhetnek meg maguknak külföldön. Az utazási irodák egyelőre nem terhelik át a kerozinfelárat, amit szintén a kedvező árfolyam tesz lehetővé. Egy négyfős családnak legalább egymillió forintos kiadást jelent egy egyhetes külföldi nyaralás, de számos desztinációban a 2-3 millió forint sem ritka.