eur:
399.72
usd:
361.6
bux:
73535.49
2024. október 2. szerda Petra
Nyitókép: Wikipédia/ajwilhelm

A brexit éket ver a Monty Python tagjai közé

Terry Gilliam filmrendező nem ért egyet az elismert komikus, John Cleese világképével.

Hiába régi jó barátok, és adtak nekünk olyan feledhetetlen alkotásokat, mint a Brian élete, a Gyalog galopp vagy a Monty Python Repülő Cirkusza, a brexitet nagyon másképp látja Terry Gilliam és John Cleese. Utóbbi ugyanis határozottan támogatja, hogy az Egyesült Királyság kiváljon az Európai Unióból, és Londont kritizálta, amely szerinte már nem angol város - írja a HVG.

Gilliam elmondása szerint halálosan depresszióssá teszi Donald Trump és a brexit. A rendező egy interjúban fejtette ki, hogy az egyetlen közszereplő, akiben még megbízik az aktuális politikai helyzetben, az Sir David Attenborough, és bár nagyon szereti John Cleese-t, nem ért egyet barátja világképével.

Gilliam kritizálta a mostani vígjátékok politikai korrektségét is,

szerinte hiba politikai okokból felvenni embereket szövegírónak, mivel ebben a munkakörben csak az számít, hogy az illető vicces tartalmat tud-e előállítani. De azt is borzasztónak találja, hogy a komikusok egyre óvatosabbak, mert annyira félnek, hogy valami rosszat mondanak. Szerinte a Monty Python egyik erénye az volt, hogy a fennálló rendet támadták, annak ellenére, hogy elit értelmiségi háttere volt a társulat tagjainak.

Címlapról ajánljuk

Kis-Benedek József: Irán maga lépett akcióba, és ez az eszkaláció irányába mutat

Izrael nem számított az iráni csapásra, Teherán viszont nem akart nagyobb támadást indítani – értékelte az újabb közel-keleti konfliktust Kis-Benedek József. A biztonságpolitikai szakértő beszélt arról is, hogy Irán a Nyugat által eddig nem ismert rakétákkal támadott, amelyek nagyon gyorsan elérték Izrael területét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.02. szerda, 18:00
Kis-Benedek József
biztonságpolitikai szakértő, címzetes egyetemi tanár, az MTA doktora
Itt a 400-as euró: másfél éves mélypontra ütötték a forintot

Itt a 400-as euró: másfél éves mélypontra ütötték a forintot

Jelentős romlás van a nemzetközi hangulatban, a Fed jelzései után a geopolitikai fejlemények is megmozgatták a devizapiacot. A rossz hangulatban a tőzsdék esnek, és a környezet most nem kedvez a forintnak sem. De ezen túlmenően egyedi magyar okok és több technikai tényező is hozzájárult ahhoz, hogy a forint euróval szembeni árfolyama ma másfél éves mélypontra esett, és átvitte a 400-as szintet. A forint árfolyamának alakulása fontos témája lesz a Portfolio makrogazdasági konferenciájának, amelyre itt tudsz jelentkezni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×