eur:
404.03
usd:
357.29
bux:
0
2025. május 2. péntek Zsigmond
Los Angeles, 2012. június 27.Kertész Mihály (Michael Curtiz) magyar származású amerikai filmrendező 1943-ban elnyert Oscar-díjának talapzatáról készült kép a Los Angeles-i Nate D. Sanders aukciósházban 2012. júnus 27-én. A filmrendező a Casablanca című alkotásával írta be nevét a filmtörténelembe. Az ötven éve, 1962-ben elhunyt Kertész Mihály Oscar-szobra 2012. június 28-án kerül kalapács alá, és a várakozások szerint 3 millió dollárért (kb. 711 millió forintért) vásárolják meg.  (MTI/EPA/Michael Nelson)
Nyitókép: MTI/EPA/Michael Nelson

Magyar film nyert a montreali filmfesztiválon

Topolánszky Tamás Yvan Curtiz című filmje nyerte meg a fődíjat a montreali filmfesztiválon. A legjobb rendezőnek járó díjat Szász Attila hozta el az Örök tél című munkájával.

Topolánszky Tamás Yvan filmje Michael Curtizről, azaz Kertész Mihályról szól, aki az első magyarként megkapta a legjobb rendezőnek járó Oscart a Casablancáért. A címszereplőt Lengyel Ferenc alakítja - írja az Index filmes blogja.

Szász Attila Örök tél című filmje a szovjetek által kényszermunkára hurcolt nőkről szól, akiket 1944 decemberében marhavagonokban szállítottak az egyik Ukrajna területén található lágerbe. A film főszereplője Gera Marina és Csányi Sándor.

Címlapról ajánljuk

Környezeti fenntarthatóság: nagyon kevés cél teljesül, a gazdag országoknak is komoly hiányosságaik vannak

Hiába a növekvő GDP és a globalizáció, ezek előnyei sem elegendőek a tartós fenntartható fejlődéshez, a városiasodás pedig tovább rontja a helyzetet – állapítja meg a Budapesti Corvinus Egyetem és a HUN-REN KRTK új kutatása. A tanulmány egyik szerzője, Harangozó Gábor az InfoRádióban elmondta: Magyarország a legjobban teljesítő országok közé tartozik a fenntartható fejlődés végrehajtásában.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.05.05. hétfő, 18:00
Szécsényi Bálint
az Equilor Befektetési Zrt.  elnök-vezérigazgatója
Így reagálnak a külföldi cégek Donald Trump vámháborújára

Így reagálnak a külföldi cégek Donald Trump vámháborújára

Egyre több nemzetközi nagyvállalat dönt úgy, hogy termelésének egy részét az Egyesült Államokba helyezi át, illetve ott bővíti kapacitásait. A döntések mögött részben a Trump-adminisztráció által kivetett vámok állnak, amelyekkel az elnöknek célja is az ilyen jellegű beruházások ösztönzése. A csokoládétól az autókon át a chipgyártásig számos iparági szereplő jelenlétének erősítését fontolgatja vagy már el is kezdte a beruházásokat. Az alábbi összeállításban bemutatjuk a legfontosabb bejelentéseket.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×