eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Vlagyimir Putyin orosz elnök vezeti az orosz Biztonsági Tanács nukleáris elrettentés kérdéseivel foglalkozó ülését a moszkvai Kremlben 2024. szeptember 25-én. Az ülésen Putyin ismertette a nukleáris elrettentésre vonatkozó állami politika tervezett változtatásait. Kijelentette továbbá, hogy Oroszország fenntartja a jogot magának atomfegyver bevetésére, amennyiben agresszió érné őt vagy Fehéroroszországot.
Nyitókép: MTI/EPA/Szputnyik/Orosz elnöki hivatal pool/Alekszandr Kazakov

Vlagyimir Putyin "szükséges és elégséges" nukleáris erőfenntartásról beszélt

Oroszország a szükséges és elégséges szinten fogja fenntartani nukleáris erőit, nem megy bele új fegyverkezési versenybe - jelentette ki Vlagyimir Putyin elnök abból az alkalomból, hogy kedden gyakorlatot tartottak az orosz hadászati nukleáris elrettentő erők.

Putyin, aki a gyakorlatot a Kreml helyzetelemző központjából követte figyelemmel, elmondta: a nukleáris fegyverek alkalmazásért felelős parancsnokoknak a ballisztikus rakéták és a manőverező robotrepülőgépek indításával kapcsolatos intézkedéseit gyakorolják.

Az orosz államfő hangsúlyozta, hogy a Oroszország csak végső esetben vet be nukleáris fegyvert biztonságának szavatolására, ez Moszkva elvi álláspontja. Putyin szerint a nukleáris triád továbbra is megbízhatóan garantálja Oroszország szuverenitását és biztonságát, lehetővé teszi a stratégiai elrettentést, valamint a nukleáris paritás és az erőegyensúly fenntartását a világban.

"Hangsúlyozom: nem fogunk új fegyverkezési versenybe keveredni. A nukleáris erőket azonban a szükséges és elégséges szinten fogjuk tartani" - mondta az elnök.

Putyin szerint a világban tapasztalható növekvő feszültség és az új külső fenyegetések megjelenése szükségessé teszi, hogy Oroszország modern és állandóan harcképes stratégiai elrettentő erőkkel rendelkezzen. Szavai szerint Moszkva ezért tovább fogja fejleszteni az összes összetevőjüket, amihez megvannak az erőforrásai.

Közölte, hogy az állami fegyverkezési programmal összhangban az orosz hadászati rakétaerőket új, pontosabb, gyorsabban indítható, a rakétavédelmi rendszerek legyőzésére fokozottan alkalmas, helyhez kötött és mozgó rakétarendszerekre fogják átállítani. Emellett az orosz elnök szerint a haditengerészet folytatja a legújabb nukleáris meghajtású tengeralatti cirkálók hadrendbe állítását és a nagy hatótávolságú hadászati bombázók korszerűsítését.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×