eur:
408.04
usd:
375.18
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
A rendkívüli helyzetek orosz minisztériumának videófelvételéről készített kép mentőalakulatok tagjairól egy beomlott aranybányában a távol-keleti Amuri terület Zejszk körzetében 2024. március 25-én. A helyi hatóságok szerint legkevesebb 13 bányász rekedt a mélyben.
Nyitókép: MTI/EPA/Rendkívüli helyzetek orosz minisztériuma

Elismerték a szörnyű emberveszteséget az oroszok

Befejezték mentést az Amur-vidéki Pionyer aranybányában, ahol a március 18-án bekövetkezett kőzetomlás miatt 13 bányász rekedt a föld alatt - közölte a tulajdonos Pokrovszkij Rudnyik bányavállalat sajtószolgálata.

A döntést a mentés vezetője hozta meg a műszaki tanács ajánlásai alapján. Utóbbi testület a Pionyer bánya, a rendkívüli helyzetek minisztériuma, és a Militarizált Bányamentőegység (VGSzCs) állami vállalat képviselőiből állt.

A kutatófúrások segítésével a mentők megállapították, hogy minden olyan járatot, amelyben a bányászok tartózkodhattak, elárasztott a víz, az iszap és a jég. A szerencsétlenség áldozatai a 125 méter mélyen két héttel ezelőtt történt bányaomlás óta nem adtak életjelet.

A régióban korábban szükségállapotot rendeltek el, és a biztonsági előírások megsértése miatt eljárást indítottak a bányavállalat ellen.

A blagovescsenszki városi bíróság előzetes letartóztatásba helyezte Alekszej Birjukovot, a Pionyer ügyvezető igazgatóját,

a nyomozás eredménye szerint ugyanis tudomása volt arról, hogy a bányatevékenység közelében nagy víztömeg gyűlt össze, mégsem hozott intézkedéseket ennek lecsapolásra, ami megelőzhette volna a kőzetomlást.

Szakértők szerint a mentés folytatása további kőzetomlást okozhatott volna

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×