eur:
386.98
usd:
356.05
bux:
68088.24
2024. május 19. vasárnap Ivó, Milán
Orosz Szu-34-es támadógépre függesztett siklóbomba. Forrás: mil.in.ua
Nyitókép: Forrás: mil.in.ua

Elképesztő bombazáport zúdítanak az oroszok Ukrajnára

Az év eleje óta már több mint 3500 bombát dobtak le ukrán célpontokra az oroszok.

Az ukrán védelmi miniszter helyettese szerint az oroszok eddig már tizenhatszor több bombát szórtak az ukrán állásokra, mint tavaly. Iván Havriljuk altábornagy szerint a támadók egyre többször vetnek már be irányított légiaknákat, amelyeket az amerikai JDAM-hez hasonlóan egy feljavító készlet segítségével, hagyományos bombákból építenek - írja a militarny.ua angol nyelvű ukrán weboldal.

A portál idézi a tábornokot, aki az Ukrinform kijevi hírügynökségnek elmondta, hogy kezdetben a támadók 250 és 500 kilós bombákat alakítottak át precíziós fegyverekké. Újabban viszont már a rettenetes romboló erejű, másfél tonnás FAB 1500-okat használják. Mint arról az Infostart is beszámolt korábban, a hagyományos, gravitációs bombákra mozgó irányító síkokat és a leoldást követően kinyíló szárnyakat szerelnek, a fegyver vezérlését pedig egy, az orosz GPS-nek is nevezett GLONASS műholdas navigációs rendszert használó számítógép végzi.

Ezzel a megoldással a bombák - a leoldás magasságától függően - 40-50 kilométert is képesek siklani. Így a támadó repülőgép a légelhárítás hatókörén kívülről tudja bevetni a fegyvereit. Havriljuk altábornagy szerint a helyzetük azért különösen súlyos, mert a nyugati szállítások akadozása miatt a légvédelem krónikus lőszer és rakéta hiánnyal küszködik. Nem jobb a helyzete az ukrán légierőnek sem, amely az oroszok nyomasztó számbeli és minőségi fölénye miatt alig tud érdemben beavatkozni a harcokba.

Hagyományos, gravitációs légiaknából átalakított, orosz siklóbomba egy Szu-34-es támadógép szárnya alatt.  Forrás: mil.in.ua
Hagyományos, gravitációs légiaknából átalakított, orosz siklóbomba egy Szu-34-es támadógép szárnya alatt. Forrás: mil.in.ua

A tábornok nyilatkozatában arról beszélt, hogy ha végre hadrendbe állnának már a beígért F-16-os vadászgépek, akkor meg lehetne törni az orosz légi fölényt és elkergethetnék a bombázókat. Mint mondta az is sokat enyhítene a súlyos helyzeten, ha fokozni lehetne a légvédelmi rendszerekhez küldött utánpótlás mennyiségét.

Címlapról ajánljuk
Minden bejelentés számít a gyermekek online bántalmazása elleni harcban

Minden bejelentés számít a gyermekek online bántalmazása elleni harcban

A szabályozás területén megindult fejlődés Európa és Magyarország számára is kiemelten fontos, csak ez teremti meg a lehetőséget a gyermekek szexuális kizsákmányolásának feltárásához, és teszi lehetővé a gyermekek védelmét az online térben – mondta Varga Árpád, az NMHH gyermekvédelmi főosztályának elemzője.

Szuperhatalmak versengenek egymással azért, ami egyre keresettebb az egész világon

Rengetegféle chipet gyártanak világszerte, amelyek még inkább kompatibilisebbek azokkal a felhasználási területekkel, ahol félvezetőket használnak – mondta az InfoRádióban a chipek jelentőségéről és egyre hangsúlyosabb szerepéről elemzést író Tasnádi Zsombor. Arról is beszélt, hogy a legmodernebb chipeket a hadiipar is beveti, rakétarendszerek vezérléséhez használják.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.21. kedd, 18:00
Rigó Csaba Balázs
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×