eur:
410.9
usd:
392.2
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Sztuhna–P páncéltörő rakétarendszerrel orosz harckocsikat semmisítenek meg Donyeck régióban
Nyitókép: Facebook/ukroboronprom

Felpörgette hadiiparát Ukrajna - képek

Az állami hadiüzemeket folyamatosan érik támadások, de így is tudtak bővíteni.

Jurij Huszjev, az Ukroboronprom ukrán állami hadikonszern vezérigazgatója az Interfax-Ukrajina hírügynökségnek adott interjújában elmondta, hogy az Oroszország által Ukrajna ellen indított háború tavaly februári kezdete óta a vállalat létesítményeit több mint 150 támadás érte, de ennek ellenére még növelték is a gyártást, egyebek között áthelyezéssel, és magáncégekkel való együttműködéssel.

A vállalathoz több mint hatezer új alkalmazottat vettek fel. Mostanra pedig az állami konszern mintegy száz olyan céggel kezdett együttműködést, amelyek korábban nem gyártottak semmit a fegyveres erők számára.

Az Ukroboronprom egy NATO-országgal együttműködve létrehozott egy, a 122 mm-es tüzérségi lövedékeket gyártó bázist külföldön, és az első tételt már meg is kapták az ukrán fegyveres erők - jelentette be az ukrán állami konszern a Facebookon március végén. Ez a harmadik típusú lőszer a 120 mm-es aknavetőbe való lőszer, illetve a 125 mm-es harckocsi-lövedék után, amelyet ukrán technológiával, ukrán szakemberek bevonásával gyártanak külföldi létesítményekben.
A 122 mm-es lövedéket az ukrán tüzérség használja a D-30 vontatott tarackokkal. Az külföldi gyártás előtti tesztek nyomán az Ukroboronprom megerősítette a lövedék egyes taktikai és műszaki jellemzőit, így megnőtt a maximális lőtávolság is. (Forrás: Facebook/Ukroboronprom)
Az Ukroboronprom egy NATO-országgal együttműködve létrehozott egy, a 122 mm-es tüzérségi lövedékeket gyártó bázist külföldön, és az első tételt már meg is kapták az ukrán fegyveres erők - jelentette be az ukrán állami konszern a Facebookon március végén. Ez a harmadik típusú lőszer a 120 mm-es aknavetőbe való lőszer, illetve a 125 mm-es harckocsi-lövedék után, amelyet ukrán technológiával, ukrán szakemberek bevonásával gyártanak külföldi létesítményekben. A 122 mm-es lövedéket az ukrán tüzérség használja a D-30 vontatott tarackokkal. Az külföldi gyártás előtti tesztek nyomán az Ukroboronprom megerősítette a lövedék egyes taktikai és műszaki jellemzőit, így megnőtt a maximális lőtávolság is. (Forrás: Facebook/Ukroboronprom)

A vezérigazgató elmondta, hogy az állami konszern a haditechnikai eszközök biztonságos helyen történő gyártására és javítására irányuló programot hajt végre, nemcsak a régi szovjet berendezések javítását végzi, hanem a lefoglalt, és a partnerországoktól kapott eszközökét is.

(A nyitóképen: Sztuhna–P páncéltörő rakétarendszerrel orosz harckocsikat semmisítenek meg Donyeck régióban.)

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×