eur:
413.94
usd:
396.69
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Az elnöki sajtószolgálat által közreadott képen a rakétával felfegyverzett Passzát hadihajó matrózai az orosz haditengerészet napjának alkalmából tartott szentpétervári díszszemlén 2020. július 26-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Szputnyik/Alekszej Druzsinyin

Nem csak Fehéroroszországgal tart közös hadgyakorlatot az orosz haderő

Kína és Oroszország egyhetes közös haditengerészeti gyakorlatba kezdett szerdán a Kelet-kínai-tengeren, a gyakorlat célja az esetleges tengeri fenyegetések közös elhárítása, valamint a nemzetközi és regionális béke és stabilitás fenntartása - jelentette a kínai média.

A kínai és az orosz haditengerészet 2012 óta tart közösen nagyszabású tengeri gyakorlatokat, a kelet-kínai Csöcsiang tartományhoz tartozó vizeken jövő keddig tartó művelet pedig a két ország közelmúltban megkezdett katonai együttműködése elmélyítésének egy újabb állomása.

Az orosz haditengerészet csendes-óceáni flottjának zászlóshajójával, a Varjag rakétacirkálóval, valamint a Saposnyikov marsallról elnevezett fregattal képviselteti magát, míg a Kínai Népi Felszabadító Hadsereg haditengerészete egyebek között manőverező rakétával felszerelt rombolókat és fregattokat használ a hadgyakorlaton - közölte az TASZSZ orosz hírügynökség és a kínai haditengerészet.

Kína szeptemberben a 14 ország több mint 50 ezer katonájának részvételével megtartott Vosztok orosz gyakorlathoz csatlakozva hajókat küldött a Japán-tengerre. November 20-án japán védelmi minisztérium azt közölte, hogy a két ország hadihajói közös járőrszolgálatot is tartottak a Csendes-óceánon.

Hétfőn, Vlagyimir Putyin orosz elnök minszki látogatásával egy időben adták hírül, hogy az orosz hadsereg Fehéroroszországban tart hadgyakorlatot.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×