Infostart.hu
eur:
352.11
usd:
307.56
bux:
138441.23
2026. június 22. hétfő Paulina

Elfoglalták a terrorelhárítási központot, túszokat is ejtettek szélsőségesek Pakisztánban

Szélsőségesek foglaltak el az északnyugat-pakisztáni Bannu régióban egy terrorelhárítási központot, ahol túszokat is ejtettek - közölték vasárnap helyi tisztségviselők.

Muhammad Naszíb rendőrségi szóvivő szerint a létesítményt körülzárták a biztonsági erők.

Neve elhallgatását kérő két tisztségviselő arról számolt, be hogy a szélsőségesek szabad elvonulásról akarnak tárgyalni a szomszédos Afganisztánba, amely a radikális iszlamista tálibok kezére került tavaly nyáron. Közlésük szerint mintegy tizenöt szélsőséges lehet az épületben, miután sikerült a felülkerekedniük az őrökön és megszerezni fegyvereiket. Öt vagy hat embert ejtettek fogságba.

A pakisztáni biztonsági erők évek óta fegyveres harcot folytatnak az afganisztáni tálibokkal szövetséges pakisztáni tálibokkal (Tehrik-i-Talibán Pakisztán, TTP). Kabul új urai közvetíteni próbálnak az iszlámábádi vezetés és a TTP között.

A TTP az utóbbi hetekben több támadást hajtott végre kormányzati és katonai célpontok ellen, miután novemberben egyoldalúan felmondták a pakisztáni kormánnyal kötött tűzszünetet. A lépést azzal indokolták, hogy a pakisztáni hadsereg és a hírszerzés "elszabotálja a békefolyamatot", és harcot folytat a pakisztáni tálibok ellen az északnyugati Haibár-Pahtunhva tartományban és más térségekben. Az iszlamista ernyőszervezet 2007-es megalakulása óta mintegy 80 ezer embert ölt meg országszerte.

Címlapról ajánljuk

Magyar Péter rendkívüli sajtótájékoztatót tart

Miután 13 órától az Országgyűlésben is nyitóbeszéd mond, 15 órakor rendkívüli sajtótájékoztatón is ismerteti a most benyújtandó javaslatokat a kormányfő. Várhatóan Sulyok Tamás és a többi közjogi méltóság eltávolításáról, valamint a vagyonvisszaszerzési hivatal felállításáról lesz szó.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×