eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 23. szombat Kelemen, Klementina
A elegant woman with a hat and a drink in her hand stands at the edge of a infinity pool and enjoys the view to the skyline of the Dubai Marina during sunset, UAE
Nyitókép: SHansche

Ezekbe az országokba települhetnek át az orosz szupergazdagok

A Putyin rezsimjének hátat fordító milliomosok mellett az ukrán gazdagok is költözésbe fogtak, aminek köszönhetően újrarajzolódik a világ legtehetősebb embereinek térképe.

Csak Oroszországból több mint 15 ezer milliomos települ ki várhatóan az idén: hozzávetőlegesen az egymillió dollárnál magasabb vagyonnal rendelkező oroszok 15 százaléka hagyhatja el szülőföldjét még az idei évben a Henley&Partners cég szerint. A vállalkozás profilja a dúsgazdagok összekötése azokkal az országokkal, amelyek pénzért állampolgárságot kínálnak.

"Oroszországban egyre kevesebb a milliomos. A gazdagok az elmúlt évtizedben évről évre növekvő számban vándoroltak ki Oroszországból, ami korai figyelmeztető jele volt az ország problémáinak. A nagyobb összeomlásokat általában a tehetős emberek kivándorlásának felgyorsulása előzi meg, akik gyakran elsőként távoznak, mivel megvan rá a módjuk" – mondta Andrew Amoils, a Henley számára az adatokat összeállító New World Wealth kutatási vezetője a The Guardiannek.

Ukrajnából is több ezer milliomos vándorolhat el

A legnagyobb vagyonnal rendelkező magánszemélyek arányában Ukrajna nagyobb veszteséget szenved el: 2800 milliomos hagyhatja el az országot, ami az igen gazdagok 42 százalékát jelenti.

A legtehetősebbek tradicionálisan az USA-ba és az Egyesült Királyságba települnek át, de

az Egyesült Arab Emirátusok is feltörekvő úti cél:

a várakozások szerint ez válik majd a legnépszerűbbé.

"Az Egyesült Királyság elvesztette a vagyonközponti szerepét, és az Egyesült Államok sem vonzza már mágnesként a gazdagokat. Az Egyesült Arab Emírségek 2022-ben várhatóan a legtöbb milliomost vonzza majd" – áll a Henley jelentésében, amely a nemzetközi magánvagyon-migrációs trendek szisztematikus nyomon követésén alapul.

A legnépszerűbb célpontok

Az országok sorrendje a beköltöző szupergazdagok száma szerint rangsorolva a következőképp alakulhat majd:

  • Egyesült Arab Emirátusok 4000
  • Ausztrália 3500
  • Szingapúr 2800
  • Izrael 2500

Málta, Mauritius és Monaco is célpont lesz még a milliomosok számára.

Ettől vonzó három kis ország

"Málta az elmúlt évtized egyik nagy európai sikertörténete volt, nemcsak a milliomosok migrációja, hanem az általános vagyonnövekedés tekintetében is.

Jelenleg a világ egyik leggyorsabban növekvő piaca, 2011 és 2021 között 87 százalékos vagyonnövekedéssel számolva.

A honosítással történő állampolgárságszerzés folyamata jelentős új vagyont hozott a szigetországba, ennek köszönhető Málta erőteljes növekedése több ágazatban, többek között a pénzügyi szolgáltatások, az informatika és az ingatlanpiac területén. A várakozások szerint 2022-ben mintegy 300 dollármilliomos költözik Máltára" – fogalmazott Amoils.

Mauritius adóparadicsomként szintén vonzó célpont: az országban nincs tőkenyereségadó, nincs örökösödési adó, és a globális vállalatok maximális adókulcsa 3 százalék.

Monaco régóta vonzza a világ szupergazdagjait, mivel nem számít fel jövedelemadót, tőkenyereségadót vagy ingatlanadót. A Monacóban élő emberek közül tízből hét dollármilliomos.

Címlapról ajánljuk
Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

A lehetséges tárgyalások előtt várható a háború legrosszabb szakasza – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő, miután Ukrajna nyugati rakétákat lőtt ki Oroszországra, az pedig minden korábbinál keményebb válaszlépésekkel fenyegetőzik, sőt egyet már végre is hajtott Dnyipro városával szemben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Váratlan fordulat az építőiparban: a külföldi munkaerő már nem jön Magyarországra

Váratlan fordulat az építőiparban: a külföldi munkaerő már nem jön Magyarországra

Jelentős kihívásokkal néz szembe az utóbbi években a hazai építőipar, így talán soha nem volt még akkora jelentősége a technológiai újításoknak, mint manapság. Hol tartunk most az építőipari ciklusban? Elértük már a mélypontot vagy továbbra is lefelé tartunk? Mire számíthatunk a következő években az iparág és a technológiai újítások terén? Többek között ezekről kérdeztük Ézsiás Miklóst, a zsaluzatokkal, állványzatokkal és mérnöki szolgáltatásokkal foglalkozó PERI Magyarország ügyvezető igazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×