eur:
411.25
usd:
392.96
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Oltásához előkészített, a német-amerikai fejlesztésű Pfizer-BioNTech koronavírus elleni oltóanyaggal, a Comirnaty-vakcinával töltött fecskendők a fővárosi Honvédkórház oltópontján 2021. április 13-án.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Izrael: sokaknál megjelentek az antitestek a harmadik oltás után

Már 650 ezer fölött jár a kampány második hetében a harmadszor is beoltott idősek száma Izraelben az egészségügyi minisztérium koronavírusjárvány-adatokat összegző honlapja szerint - értékes tapasztalatokról számolt be a világ egyik "járványlaborja".

Már 654 051, hatvanévesnél idősebb izraeli vette fel a koronavírus elleni védelmet megerősítő harmadik adag oltást a múlt vasárnap kezdődött új oltási kampány során (az országban a Pfizer-BioNTech vakcináját használják).

A 12-es kereskedelmi tévé beszámolója szerint igen biztatóak a tapasztalatok a már korábban, júliusban újraoltott immunhiányosak körében, ugyanis

a harmadik vakcina hatására negyven százalékuk vérében megjelentek az ellenanyagok, noha az első két adag felvétele után náluk ez nem történt meg.

Az idősek ismételt beoltásától azt remélik a hatóságok, hogy megállítja az elsősorban veszélyeztetett korcsoportokban a már oltottak megfertőződését, illetve súlyos, kórházi ellátást igénylő megbetegedését.

A gyerekek teszteléséről is van már eredmény

A kormány a tanévkezdés elején a tervek szerint szerológiai - az ellenanyagokat a vérből kimutató - tesztet végez minden 3 év feletti izraeli gyermeken, hogy kiszűrjék a fertőzésen gyakran tünetmentesen átesett tanulókat. Az ettől kezdve gyógyultnak számító nebulók ettől kezdve tesztelések és karanténok nélkül, szabadon látogathatják majd az óvodákat, iskolákat.

Már megkezdték az oktatási intézményekbe korábban, már vasárnaptól visszatért ultraortodox gyerekek szűrését.

Eddig mintegy ötödük bizonyult gyógyultnak, vagyis vérükben jelen volt a vírus ellenanyaga.

Az országban csütörtökön újabb szigorításokról döntöttek, erről itt írtunk.

Emellett a kórházi kapacitás növelése, és a zárlat elkerülése érdekében "házi-kórházi ellátás" megteremtésén dolgoznak az egészségügyi minisztérium szakemberei. A számítások szerint a rendelőintézeti hálózat segítségével a betegbiztosítók mintegy ezer közepes-súlyos beteget lesznek képesek otthonaikban ellátni - jelentette a 12-es TV.

A december végén kezdődött oltási kampányban Izrael mintegy 9,3 millió lakosából eddig 5 822 097-et (tizenkét évesnél idősebbeket) már legalább egyszer beoltottak a Pfizer vakcinájával.

Ez az ország lakosságának 62,61, s az ötven évnél idősebbek több, mint 90 százaléka, azonban ez nem bizonyult elégnek

a SARS-CoV-2 koronavírus erősen fertőző delta variánsa által okozott újabb járványhullám megfékezésére. A pandémia megjelenése óta 914 403 koronavírus-fertőzöttet azonosítottak, a betegségben tavaly február óta 6580-an haltak meg Izraelben.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×