eur:
414.23
usd:
396.98
bux:
0
2024. december 23. hétfő Viktória
Egy férfi halad el egy védőmaszkot viselő ápolónőt ábrázoló falfestmény előtt Londonban 2020. április 22-én. A koronavírus-járvány miatt Nagy-Britanniában kijárási korlátozások vannak érvényben.
Nyitókép: MTI/EPA/Facundo Arrizabalaga

A brit egészségügyben kötelezővé tehetik a koronavírus elleni oltást

A vírus kórházakban történő terjedését akarják megfékezni, Nadhim Zahawi vakcinákért felelős miniszter azt mondja, fontolgatják a dolgozók oltásának kötelezővé tételét.

"Minden felelős kormánynak kötelessége megvitatni és átgondolni, hogyan védjük meg a legkiszolgáltatottabbakat azáltal, hogy biztosítjuk, a róluk gondoskodók be legyenek oltva" – nyilatkozott Nadhim Zahawi azzal kapcsolatosan, hogy felmerült a brit egészségügyi szolgáltató, az NHS dolgozóinak kötelező oltatása, írja a Sky News. A dolognak van előzménye: a sebészeket hepatitisz B ellen kötelező jelleggel kell beoltani a szigetországban.

Egy vezető munkáspárti képviselő szerint ugyanakkor több értelme lenne annak, hogy az oltás kapcsán szkeptikus egészségügyi dolgozókat meggyőzzék, mint hogy megfenyegessék őket.

"Az NHS-ben tapasztalható munkaerőhiányból fakadó krízisre való tekintettel is érdemesebb lenne megpróbálni együttműködni a dolgozókkal, mint ellenük dolgozni"

– fogalmazott Thangam Debbonaire, aki úgy vélekedik, nem jó a dolgozókat ijesztgetni. Véleménye szerint a kormánynak azon kellene dolgoznia, hogy a szociális munkásokat és az NHS kötelékében dolgozókat meggyőzze arról, hogy az oltás jó.

Chris Hopson, az NHS szolgáltatóit összefogó szervezet vezetője szerint az oltatlan egészségügyi dolgozók száma alacsony és egyre csökken. Az NHS abban hisz, hogy az aggodalmak meghallgatása és az azokra adott adekvát válasz mindenkit meg tud győzni arról, hogy az oltások jók. "Minden aggodalom eloszlatható egy minőségi beszélgetéssel" – fogalmazott.

Nagy-Britanniában a 30 év fölöttiek jogosultak jelenleg az oltás felvételére, 39 millió embert már immunizáltak egy adaggal,

25 millió pedig mindkét oltását megkapta.

A 39 év alattiak és az állapotos nők a jelenlegi ajánlások szerint a Pfizer vagy a Moderna vakcinája közül kaphatják valamelyiket.

Zahawi azt is elmondta, jelenleg a brit gyógyszerszabályozó testület, az MHRA állásfoglalására várnak a 18 év alattiak oltásához. Az európai gyógyszerügynökség, az EMA már engedélyezte a 12 év fölöttieknél a Pfizer oltását. A vakcinaminiszter szerint a megfelelő infrastruktúra már készen áll, csak ki kell mondani, hogy valóban biztonságosan használható a vakcina ebben a korosztályban is, mert, ahogy fogalmazott, gyermekek oltásánál mindig nagyon óvatosnak kell lenni.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Napelemes piaci körkép: hatalmas lakossági és vállalati támogatások jönnek

Napelemes piaci körkép: hatalmas lakossági és vállalati támogatások jönnek

Bár ebben az évben a Napenergia Plusz Program a nyáron megemelt több mint 100 milliárdos kerettel és 32 ezer előregisztrációval felpörgette az érdeklődést, az elmúlt évek szabályozási kihívásai – a szaldó elszámolás kivezetése – és a pályázati pénzek lehívásának csúszása nyomot hagyott a piacon: Magyarországon az elmúlt évben jelentős visszaesés volt tapasztalható a napelemkapacitások növelésének ütemében. A hazai napelemes piacon már régóta jelenlévő, ma már komplex energetikai szolgáltatásokat is nyújtó Solar City ezért felmérte a környező piacokat és több olyan piacralépési pontot is talált, amellyel diverzifikálni tudja magyarországi működését. A cég tulajdonosa, Székely András szerint a kedvezőtlenebb 2023-as év után, idén a második félévtől, illetve 2025-től folyamatosan megjelenő EU-s forrásoknak köszönhetően várhatóan új lendületet kap a hazai napelemes piac. Ugyanakkor hiányolja a hazai szektor K+F tevékenységét, holott ebben szerinte jelentős tartalékok vannak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×