eur:
392.6
usd:
362.16
bux:
72132.83
2024. július 7. vasárnap Apollónia
Technikus a Csula Oltóanyagkutató Központ bangkoki laboratóriumában, ahol a Csulalongkorn Egyetem kutatócsoportja Kiat Ruxrungtam professzor vezetésével koronavírus elleni védőoltás kifejlesztésén dolgozik 2020. május 25-én. Az egereken elvégzett sikeres tesztek után majmokon folytatják a tesztelést, majd ha azok is eredményesek lesznek 10 ezer oltóanyagot ötezer önkéntesen próbálnak majd ki. A vakcina hatékonyságát igazoló eredmények szeptemberre várhatók.
Nyitókép: MTI/EPA/Diego Azubel

Koronavírus: a WHO-n akadt el az ENSZ terve

Az Egészségügyi Világszervezetnek (WHO) nincs elég pénze arra, hogy megvalósítsa az ENSZ programját a koronavírus elleni védőoltások és gyógyszerek kifejlesztésének felgyorsítására - közölte szerdán a WHO.

Az ACT rövidítéssel jelölt programra az adományozók 2,5 milliárd dollárt ígértek meg, de csak a program első 12 hónapjában 31,3 milliárdra volna szükség - mondta a WHO szóvivője Genfben a dpa hírügynökségnek nyilatkozva.

A kezdeményezés, amelyet egy májusi brüsszeli adományozói konferencián indítottak el, azt tűzte ki célul, hogy igazságosan osszák majd el a fejlődő és a fejlett országok között a kifejlesztendő védőoltásokat és gyógyszereket.

Az ACT nevű program finanszírozásában részt vesznek humanitárius magánszervezetek is. Az egyik ilyen szervezet, a nagy-britanniai központú Wellcome Trust németországi vezetője, Caroline Schmutte bírálta azokat az országokat - például Németországot, az Egyesült Államokat és Svájcot -, amelyek egyénileg tárgyalnak gyógyszergyárakkal a kifejlesztendő vakcinák előrendeléséről. Szerinte ez akadályozza a védőoltások majdani igazságos elosztását.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×