eur:
394.5
usd:
364.46
bux:
71150.53
2024. július 9. kedd Lukrécia
Aleksandar Vucic szerb elnök (j) és a kétnapos hivatalos látogatáson Szerbiában tartózkodó szlovén hivatali partnere, Borut Pahor sajtótájékoztatót tart Belgrádban 2019. január 28-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Andrej Cukic

Totális kijárási tilalmat helyezett kilátásba a szerb elnök

Szerbia és Koszovó gazdasági intézkedéseket fontolgat, amelyekkel kezelni lehet majd az új típusú koronavírus-járvány gazdasági következményeit, emellett további szigorításokat vezetnének be a járvány megfékezése érdekében.

Aleksandar Vucic szerb elnök a belgrádi Prva Televízió vasárnap késő esti műsorában ismét felvetette egy teljes kijárási tilalom lehetőségét. Mint mondta, ha néhány napon belül nem változik az emberek hozzáállása, nem lesznek fegyelmezettebbek, és nem tartják be az eddig meghozott intézkedéseket, akkor akár 24 órán át tartó kijárási tilalmat is bevezethetnek Szerbiában.

Emlékeztetett arra, hogy jelenleg

este 17 és hajnali 5 óra között tilos kimenni az utcára,

a 65 év felettiek pedig egyáltalán nem hagyhatják el otthonaikat.

Rámutatott, hogy a legnagyobb fegyelem mellett is legalább 20 ezer megbetegedésre számítanak a hétmilliós Szerbiában. Legalább azt kellene elkerülni, hogy ezek az emberek egyszerre kerüljenek kórházba, mert akkor összeomlana az egészségügyi rendszer - magyarázta.

A szerb elnök emellett gazdasági segélycsomagot ígért a mikro- és kisvállalkozóknak, közölte,

mindenki háromhavi minimálbért kap az államtól, hogy ne menjen csődbe a cége.

A tervezett gazdasági intézkedésekről a napokban közöl további részleteket Aleksandar Vucic.

Szerbiában egy nap alatt 659-ről 741-re nőtt a regisztrált fertőzöttek száma.

Déli szomszédok

A koszovói kormány is gazdasági segélycsomagot ígért, de egyelőre nincs rá keret a költségvetésben, Pristina nemzetközi hitelekből kívánja megszerezni azt a 170,6 millió eurót (mintegy 60 milliárd forint), amellyel a koronavírus-járvány következményeit kezelné. Koszovóban hétfőre 91-ről 94-re nőtt az igazolt fertőzöttek száma.

Folyamatosan, de egyelőre még lineárisan növekszik a fertőzések száma Észak-Macedóniában - közölte Venko Filipcse egészségügyi miniszter, aki szerint jó, hogy még nem indult meg az exponenciális növekedés. Vasárnapról hétfőre 241-ről 259-re nőtt a fertőzöttek, és hatra a Covid-19 betegségben elhunytak száma.

Bosznia-Hercegovina a következő három hetet tartja kulcsfontosságúnak a vírus elleni harcban. A nyugat-balkáni országban vasárnap még 261, a hétfőn reggel közölt adatok szerint már 323 igazolt fertőzött volt.

Montenegróban egy nap alatt hattal nőtt a fertőzöttek száma, hétfő reggelig 91 vírusfertőzöttet regisztráltak az Adria-parti államban.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Németország szerint Európa nyert Franciaországban, de a káosz korszaka jön

Németország szerint Európa nyert Franciaországban, de a káosz korszaka jön

Német kormánypárti és konzervatív ellenzéki visszafogott derűláttással értékelték a francia nemzetgyűlési választások eredményét. Általános megítélés szerint az eredmény jó hír Európának, ugyanakkor Franciaország nehéz időszak előtt áll. Eltérő ugyanakkor Emmanuel Macron szerepének megítélése.

Megvannak az új Patrióták Európáért-frakció céljai a következő öt évre

Megalakult a Patrióták Európáért európai parlamenti frakciója, mely 12 európai tagállam 84 képviselőjét foglalja magába; célja, hogy változást hozzon az uniós politikában - mondta Gál Kinga, a Fidesz európai parlamenti (EP-) képviselőcsoportjának elnöke Brüsszelben, a pártcsoport EP-frakciójának alakuló ülését követően.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.09. kedd, 18:00
Kalas Vivien
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézet főreferense
Vegyes zárás az amerikai tőzsdéken

Vegyes zárás az amerikai tőzsdéken

Jelentősen alulteljesítő ma az egyébként vegyes európai hangulatban a magyar tőzsde, miután a kormányinfón ma bejelentették, hogy új különadókat vezet be a kormány. A bankszektorban nem változik a bankadó mértéke, de megemelik a tranzakciós illetéket és "devizaváltási illeték" néven egy teljesen új adót is kivetnek. "Az energiaszektorra és a multinacionális cégekre kivetett extraprofitadó – ide értve a kiskereskedelmi adót is – nem csökken" - derült ki a mai kormányinfón. A bejelentések hatására nem meglepő módon esik az OTP és a Mol árfolyama.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×