eur:
409.46
usd:
375.63
bux:
74355.9
2024. november 5. kedd Imre
Nyitókép: Pixabay

Fontos dolgok derültek ki a világszintű migrációról

Kik, honnan és hova mennek, milyen céllal kelnek útra, és mennyi pénzt utalnak haza?

Világszerte mintegy 272 millió ember nem a saját hazájában él és dolgozik, ez a globális lakosság hozzávetőleg 3,5 százaléka - ismertette a Nemzetközi Migrációs Szervezet (IOM) szerdán Genfben közzétett éves jelentésében.

A majdnem 500 oldalas jelentésben az IOM rávilágított, hogy a hosszú távú trendet tekintve

az ezredfordulóhoz képest a migránsok száma csaknem 120 millióval gyarapodott. A migránsok kétharmada munkalehetőséget keresve hagyta el hazáját. A konfliktusok, üldöztetés elől 25,9 millióan menekültek más országba.

A szervezet felhívta a figyelmet, hogy a mostani számok már meg is haladták a 2050-re vonatkozó korábbi előrejelzéseket. "Mindez azt mutatja, hogy a nemzetközi migráció terjedelme és gyorsasága - mint ismeretes - nehezen felmérhető" - olvasható a dokumentumban.

A migránsok származási országai közül továbbra is India vezet, a fő migrációs célpont pedig az Egyesült Államok.

Az IOM adatai szerint

a bevándorlók 689 milliárd dollár (210 ezer milliárd forint) összegben utaltak át pénzt származási országaikba.

A szervezet jelentésében kiemelte azt is, hogy a konfliktusok és üldöztetés elől külföldre menekülő emberek száma világszerte 25,9 millió fő, 41,3 millió ember viszont saját hazájában volt kénytelen konfliktusok miatt elhagyni otthonát.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, befutott az első eredmény

Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, befutott az első eredmény

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A küzdelem egyébként rendkívül szorosnak ígérkezik: a billegő államokban és az országos pollokban is fej-fej mellett vannak a jelöltek, az első, Dixville Notchból érkező eredmény pedig döntetlen is lett. A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×