eur:
404.22
usd:
354.58
bux:
92882.06
2025. április 29. kedd Péter
Nyitókép: Pixabay

Fontos dolgok derültek ki a világszintű migrációról

Kik, honnan és hova mennek, milyen céllal kelnek útra, és mennyi pénzt utalnak haza?

Világszerte mintegy 272 millió ember nem a saját hazájában él és dolgozik, ez a globális lakosság hozzávetőleg 3,5 százaléka - ismertette a Nemzetközi Migrációs Szervezet (IOM) szerdán Genfben közzétett éves jelentésében.

A majdnem 500 oldalas jelentésben az IOM rávilágított, hogy a hosszú távú trendet tekintve

az ezredfordulóhoz képest a migránsok száma csaknem 120 millióval gyarapodott. A migránsok kétharmada munkalehetőséget keresve hagyta el hazáját. A konfliktusok, üldöztetés elől 25,9 millióan menekültek más országba.

A szervezet felhívta a figyelmet, hogy a mostani számok már meg is haladták a 2050-re vonatkozó korábbi előrejelzéseket. "Mindez azt mutatja, hogy a nemzetközi migráció terjedelme és gyorsasága - mint ismeretes - nehezen felmérhető" - olvasható a dokumentumban.

A migránsok származási országai közül továbbra is India vezet, a fő migrációs célpont pedig az Egyesült Államok.

Az IOM adatai szerint

a bevándorlók 689 milliárd dollár (210 ezer milliárd forint) összegben utaltak át pénzt származási országaikba.

A szervezet jelentésében kiemelte azt is, hogy a konfliktusok és üldöztetés elől külföldre menekülő emberek száma világszerte 25,9 millió fő, 41,3 millió ember viszont saját hazájában volt kénytelen konfliktusok miatt elhagyni otthonát.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Elfogadták az anyák szja-mentességére, az energiaital-fogyasztásra, az EP-képviselők vagyonnyilatkozatára vonatkozó szabályokat
Az anyák szja-mentességéről, a kábítószerek elleni harcról és a gyerekek orvosainak értesítési kötelezettségéről, a kiskorúak energiaital-vásárlásának tilalmáról, az EP-képviselők vagyonnyilatkozat-tételének szabályairól, az önkormányzati költségvetési biztosokról, a veszélyhelyzet meghosszabbításáról is döntöttek a parlamenti képviselők. Módosul az energiahatékonysági törvény, jönnek az ATM-automaták, egyes kutatók hozzáférhetnek a betegek EESZT-adataihoz.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.29. kedd, 18:00
Szomráky Béla
újságíró, Olaszország-szakértő
Megszólalt a MAVIR a spanyol áramhálózati összeomlásról – Mi történne Magyarországon, ha beütne a baj?

Megszólalt a MAVIR a spanyol áramhálózati összeomlásról – Mi történne Magyarországon, ha beütne a baj?

"Az európai rendszerirányítók egy egységes, közös, öt fokozatú riasztási rendszert üzemeltetnek, amely alapján folyamatosan tájékoztatják egymást az egyes országok rendszerállapotairól; a MAVIR szakemberei is ezen a rendszeren keresztül értesültek a spanyolországi és portugáliai blackoutról" – jelezte a magyarországi villamosenergia rendszerirányító a Portfolio kérdésére. Azt hangsúlyozta a MAVIR a háttéranyagban, hogy "A folyamatos kockázatelemzés, a rendkívül alapos menetrendkészítés és a műszaki védelmek meglétének köszönhetően az európai villamosenergia-rendszerben rendkívül ritkák a mostani spanyolországihoz hasonló üzemzavarok. Ha mégis bekövetkezik egy ilyen állapot, a helyreállítás, hasonlóan részletesen szabályozott folyamat szerint zajlik." Azt is bemutatták röviden, hogy ez hogyan zajlana, ha esetleg Magyarországon megtörténne a nagy áramszünet, azaz a blackout.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×