eur:
401.37
usd:
365.71
bux:
73411.75
2024. október 5. szombat Aurél
Bányamentők a CSM szénbányában, a cseh-lengyel határ mentén fekvő Karvinában 2018. december 20-án, miután sújtólégrobbanás történt a mélyben. Tizenhárom vájár – köztük tizenegy lengyel – életét vesztette,  tízen megsérültek.
Nyitókép: MTI/EPA/Lukas Kabon

Tragédia egy csehországi bányában

Sújtólégrobbanás történt egy csehországi bányában tegnap este, 13 vájár meghalt, és tízen eltűntek. A robbanás a lengyel határnál fekvő Karviná közelében lévő szénbányában történt 880 méter mélyen.

A halottak közül tizenkét lengyel és egy cseh állampolgár. A tíz sérült közül öten lengyelek, és egyikük, egy égési sérülésekkel kórházba szállított férfi állapota válságos. Még két embert kellett kórházba vinni, és további heten könnyebb sérüléseket szenvedtek.

Ivo Čelechovský, a mentőszolgálat szóvivője elmondta, hogy

a detonáció következtében beomlott az 1968 óta üzemelő CSM szénbánya jelentős része.

Négy áldozatot találtak meg eddig. Egy vájár holttestét már a felszínre hozták, a többi halottat a veszélyes helyzet miatt feltehetően az új évben tudják csak kihozni, mivel a tűz miatt újabb detonációtól tartanak. Valamennyi sérültet a felszínre hozták.

A helyszínre érkezett Mateusz Morawiecki lengyel kormányfő közölte, hogy

a mélyben 200 Celsius-fokot mértek, a szerencsétlenség helyszínén pedig ennél melegebb van.

A robbanás a lengyel határnál fekvő Karviná közelében lévő szénbányában történt 880 méter mélyen. A helyszín közelében tovább dolgoznak a mentőcsoportok.

  • A Karviná melletti szénbányában mintegy 9 500 embert alkalmaznak.
  • Korábbi információk szerint a szerencsétlenség helyszínén 23 vájár dolgozott.
  • A mentőakciót 40 cseh mentő folytatta, még éjjel segítségükre indult 10 lengyel mentő is, speciális, robbanásveszélyes körülményekhez készült felszereléssel.
  • A CMS kőszénbánya 1968 óta üzemel, 2005 óta az OKD csoport tulajdona. Az OKD idén tavasszal cseh állami tulajdonba került, 2023-re a bánya bezárását tervezik.
Címlapról ajánljuk
Pazarlás, élelmiszerválság, éhezés – mit tehetünk, hogyan előzhetjük meg?

Pazarlás, élelmiszerválság, éhezés – mit tehetünk, hogyan előzhetjük meg?

A megtermelt élelmiszerek több mint harminc százaléka a szemetesbe kerül, miközben napjainkban már a fejlett országok szegényebb polgárai is kénytelenek lejjebb adni fogyasztásuk mennyiségéből vagy minőségéből – mondta az InfoRádióban az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet ügyvezetője. Dexler Dóra figyelmeztetett: nem jó az sem, ha csak a spórolásra gondolunk, mert a legolcsóbb élelmiszer nem feltétlenül a legjobb minőségű.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.07. hétfő, 18:00
Karácsony Gergely
Budapest főpolgármestere
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×