eur:
403.15
usd:
360.23
bux:
96758.39
2025. május 16. péntek Botond, Mózes
Tokió, 2015. július 14.Helyiek ernyőkkel védekeznek a hőség ellen Tokióban 2015. július 14-én, amikor a hőmérséklet meghaladja a 36 Celsius-fokot a japán fővárosban. (MTI/EPA/Franck Robichon)
Nyitókép: MTI/EPA/Franck Robichon

Gyilkolt a hőség Japánban

Legkevesebb 12 ember meghalt, és száz híján tízezer ember került hőgutával kórházba az ázsiai szigetországban.

A legnagyobb hőség az ország középső és nyugati részén alakult ki. A hétvégén 39 Celsius-fokot mértek Gifu prefektúrában, ez az idei nyár rekordja.

A fővárosban, Tokióban még a reggeli órákban is 33-34 Celsius-fokot mutattak a hőmérők. A meleg leginkább az időseknek megterhelő, mert többet tartózkodnak a szabadban, otthon pedig takarékosságból nem kapcsolják be a légkondicionálót.

Tavaly Japánban 44-en haltak meg a rendkívüli meleg miatt és több tízezren kerültek kórházba. A hatóságok azt tanácsolják az embereknek, hogy fogyasszanak sok folyadékot, ne tartózkodjanak sokat a tűző napon és viseljenek fejfedőt.

Címlapról ajánljuk

Szakértő az isztambuli tárgyalási események értelmezéseként: „Oroszország időt húz, mert úgy érzi, megéri”

A korábbi hírekkel szemben mégsem lett és a jelek szerint nem is lesz államfői találkozó az orosz–ukrán háború lezárásáról Isztambulban. Vélhetően lesz egyeztetés, de csak jóval alacsonyabb szinten. Bendarzsevszkij Anton, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója, a posztszovjet térség szakértője értékelte az InfoRádióban az amerikai tárgyalási technikát és kifejtette: a dinamika alapvetően pozitív, lehet bizakodni.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.05.16. péntek, 18:00
Balogh Tamás
a Tudományos Ismeretterjesztő Társulat Hajózástörténeti Egyesületének elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×