eur:
401.37
usd:
365.71
bux:
73411.75
2024. október 5. szombat Aurél

Megérkezett Máltára a Lifeline mentőhajó

Befutott a máltai főváros, Valletta kikötőjébe szerda este a Mission Life német civil szervezet Lifeline nevű mentőhajója mintegy 230 migránssal és 17 fős legénységgel a fedélzetén.

A hajó hat napon át várakozott a kimentett emberekkel a nemzetközi vizeken Málta előtt a Földközi-tengeren, mert nem kapott engedélyt a kikötésre az Európai Unióban. A mentőhajó előtt korábban Spanyolország, Olaszország, és Málta sem nyitotta meg kikötőit. Végül azonban Joseph Muscat máltai miniszterelnök szerdán közölte, hogy a hajó kiköthet a szigetországban. Valletta egyben jogi eljárással fenyegette a hajó legénységét.

A máltai kormány egyik szóvivője szerint négy embert, köztük három újszülöttet a fedélzetről haladéktalanul kórházba kell szállítani. A mentőhajó utasait rendőrök és orvosok fogadták a kikötőben.

Joseph Muscat sajtótájékoztatóján ismertette, hogy eddig nyolc ország - Írország, Olaszország, Luxemburg, Portugália, Franciaország, Málta, Belgium és Hollandia - ajánlotta fel, hogy befogad migránsokat a Lifeline-ról.

A kormányfő hivatala később közleményben pontosította: "csak valódi menedékkérőknek" engedik meg, hogy Európában maradhassanak, míg a gazdasági bevándorlókat visszaküldik hazájukba.

A máltai miniszterelnök hivatala hangsúlyozta: a mentőhajó legénysége ellen vizsgálatot indítanak, a "hontalan" vízi járművet pedig lefoglalják, mert a civil szervezet bizonyíthatóan hazudott annak hollandiai regisztrációjáról. "A holland hatóságok hivatalosan cáfolták, hogy a jármű az ő zászlajuk alatt hajózik" - tette hozzá. A közlemény azt is a civil szervezet szemére vetette, hogy a Lifeline "időnként kikapcsolta válaszjeladóját".

Ruben Neugebauer, a Mission Lifeline szóvivője a máltai "fenyegetésekre" reagálva elmondta, hogy ez részét képezi azoknak a törekvéseknek, amelyekkel az európai kormányok kriminalizálni akarják a civilszervezetek tevékenységét. Leszögezte: az NGO munkatársai nem követtek el szabálytalanságot.

Címlapról ajánljuk
Lévai Ferenc: páriákká váltak Magyarországon a halgazdaságok

Lévai Ferenc: páriákká váltak Magyarországon a halgazdaságok

Halastavak természetiérték-fenntartó szerepének támogatása címmel több mint hárommilliárd forintos kerettel nyílt pályázati felhívást írtak ki a haltermelőknek. Lévai Ferenc, a Magyar Akvakultúra és Halászati Szakmaközi Szervezet szóvivője szerint ez a támogatás gyakorlatilag semmire sem elég, az ágazatot magára hagyták.

Aggasztó ütemben öregszik a magyar társadalom, nagy bajokat okozhat ez a betegség

Néhány évtizeden belül a társadalom egyharmada 65 éven felüli lesz, így a családok mellett a szociális és egészségügyi ellátórendszernek is fel kell készülnie arra, hogy nagyobb feladatot jelent majd a demens betegek gondozása – mondta az InfoRádióban Beneda Attila család- és népesedéspolitikáért felelős helyettes államtitkár.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.07. hétfő, 18:00
Karácsony Gergely
Budapest főpolgármestere
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×