eur:
392.28
usd:
362.3
bux:
72132.83
2024. július 5. péntek Emese, Sarolta
Elképesztően sok a kiskorúak elleni erőszakos tett

Elképesztően sok a kiskorúak elleni erőszakos tett

Világszerte legkevesebb 15 millió 15-19 év közötti lány szenved el szexuális erőszakot gyakran partnere, rokonai és barátai által, ám csak minden századik kér segítséget emiatt az ENSZ Gyermekalapja (UNICEF) által szerdán bemutatott tanulmány szerint. Magas az erőszakos, bántalmazásos esetek száma is.

Az A Familiar Face. Violence in the lives of children and adolescents (Egy ismerős arc. Erőszak a gyerekek és fiatalkorúak életében) című tanulmány szerint a legtragikusabb a helyzet Kamerunban, ahol minden hatodik lány és minden 25 fiút nemi erőszak áldozata.

A jelentés szerint az Európai Unió 28 tagállamában minden 14. 15 év alatt lány szenved el szexuális erőszakot vagy bántalmazást.

Az EU öt tagállamában - Luxemburg, Nagy-Britannia, Franciaország, Hollandia és Spanyolország - 10 fiatal nő közül több mint egy élt át szexuális erőszakot felnőtt által 15 éves kora előtt.

AZ UNICEF szerint 28 ország rendelkezik adatokkal arról, hogy

az érintett lányok 90 százaléka ismerte bántalmazóját.

A tanulmány összegzése általánosságban megállapítja: a 2-4 éves kisgyerekek háromnegyede, azaz világszerte 300 millió kislány és kisfiú tapasztal meg testi vagy verbális erőszakot az őt nevelőktől.

Felhívták a figyelmet arra, hogy

az iskoláskorú gyerekek fele (732 millióan) olyan országban él, ahol a verés, mint büntetési forma nem szűnt meg teljesen.

"A gyermekek elleni erőszak nem kímél senkit és nem ismer határokat. Babák arcába ütnek, kisfiúkat és kislányokat kényszerítenek szexuális cselekedetekre, fiatalokat ölnek meg saját lakóhelyükön. A gyerekeknek világszerte okozott sérelmek aggodalomra adnak okot" - fogalmazott Cornelius Williams, az UNICEF gyermekvédelmi osztályának vezetője.

Minden hetedik percben erőszakos halált hal egy 10-19 éves fiatal.

Bizonyos régiókban különösen nagy veszélynek vannak kitéve. A 10-19 év közöttieket elsősorban a Közel-Kelet valamilyen konfliktusban lévő országaiban fenyegeti az a veszély, hogy kollektív erőszak áldozataivá válnak.

Az emberölés miatt meghalt fiatalok csaknem fele latin-amerikai országban élt.

Az iskolákban és oktatási intézményekben is tapasztalható erőszak. Csupán 59 országban létezik törvény az erőszakmentes nevelésre vonatkozóan, sok fejlődő és feltörekvő országban továbbra is engedélyezett a tanároknak a testi feddés alkalmazása.

Bár a korábbi évekhez képest ma már jóval több adat áll rendelkezésre a gyerekek ellen elkövetett erőszakról, annak továbbra is sok formája marad titokban.

Az UNICEF a rendelkezésre álló legújabb statisztikákat dolgozta fel több mint 40 országból.

Címlapról ajánljuk
Alaptörvény-ellenes a főpolgármester-választás eredményét megállapító kúriai végzés

Alaptörvény-ellenes a főpolgármester-választás eredményét megállapító kúriai végzés

Az Alkotmánybíróság pénteken hozott határozatában megsemmisítette a főpolgármester-választásról hozott kúriai döntést, így továbbra sem fejeződött be a Karácsony Gergely és Vitézy Dávid közötti versenyfutás Budapest vezetéséért. Az ügyben a Kúriának új eljárást kell lefolytatnia, és új döntést kell hoznia.

Orbán Viktor Moszkvában: „azt akarta megtudni, merre van a békéhez vezető legrövidebb út”

Európának a béke a legfontosabb. A magyar EU-elnökség a következő félévet – az akkor végzendő munkát – békemissziónak tekinti - hangsúlyozta Orbán Viktor kormányfő a Vlagyimir Putyin orosz elnökkel közös sajtótájékoztatóján pénteken Moszkvában.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Moszkvába érkezett Orbán Viktor, heves reakciókat váltott ki a Putyinnal való találkozó – Háborús híreink pénteken

Moszkvába érkezett Orbán Viktor, heves reakciókat váltott ki a Putyinnal való találkozó – Háborús híreink pénteken

Megérkezett Moszkvába Orbán Viktor, ahol Vlagyimir Putyin orosz elnökkel találkozott, és kamerák előtt váltottak néhány mondatot. Európai uniós tisztviselők és európai állam- és kormányfők részéről heves kritikák érték a magyar kormányfő oroszországi látogatását. Uniós és tagállami vezetők is kiemelték, az EU soros elnökségét betöltő Magyarország vezetője nem az EU-t képviseli a Putyinnal való tárgyalásokon. Több uniós tisztviselő és például Olaf Scholz német kancellár is azt mondta, a magyar kormány nem tájékoztatta őket előre a tervezett útról. Jens Stoltenberg NATO-főtitkár szintén kijelentette, Orbán Viktor nem a NATO-t képviseli, ugyanakkor elmondása szerint a katonai szövetséget előre tájékoztatták az utazás tervéről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×