Tízezrek tüntettek a hétvégén is az Egyesült Államokban Donald Trump elnöksége ellen. A demonstrációk a múlt hét közepén kezdődtek, és azóta minden nap az utcákra vonulnak tiltakozók. A legjelentősebb tüntetések New Yorkban, Chicagóban és Los Angelesben zajlottak és zajlanak.
„Joguk van a gyülekezésre és a véleménynyilvánításra. Azonban szeretném elmondani, hogy ha fordított helyzet állt volna elő, és Trump szimpatizánsai vonultak volna az utcára, mindenki azt hajtogatná, beleértve a médiát is, hogy fogadják el az eredményt, és segítsék a békés adminisztrációváltást” - nyilatkozta az AP hírügynökségnek Kellyanne Conway, a megválasztott elnök kampánymenedzsere.
Donald Trump a megválasztása óta adott első nagyinterjúban, a CBS-en vasárnap este adásba került beszélgetésben azt mondta, két-hárommillió, a bűnügyi nyilvántartásba például kábítószer-kereskedés miatt bekerült illegális bevándorlót fog börtönbe záratni vagy kitoloncolni az országból.
Megerősítette a kampányban elhangzott ígéretét, miszerint falat fog felhúzni a mexikói határon.
Hozzátette azonban, hogy lesznek olyan szakaszok, ahol ez kerítés formájában valósul meg, de a 3100 kilométer hosszú határ bizonyos részein mindenképpen a fal építése a legjobb megoldás.
Jens Stoltenberg NATO-főtitkár az Observer című baloldali vasárnapi brit lapnak írt cikkében arról értekezett, a Nyugat nemzedéknyi idő óta nem nézett szembe a jelenlegihez hasonló kihívásokkal, ezért "nem most van itt az ideje annak", hogy az Egyesült Államok hátat fordítson az atlanti szövetségnek, illetve európai szövetségeseinek.
A főtitkár elismeri, hogy jelenleg az Egyesült Államok fedezi a NATO teljes védelmi költségvetésének 70 százalékát, és jogosan igényli a terhek igazságosabb elosztását. Jelzi azonban, hogy két éve, a walesi csúcson a tagországok mindegyike ígéretet tett a védelmi kiadások növelésére.