Infostart.hu
eur:
354.29
usd:
311.41
bux:
139624.46
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Donald Trump amerikai elnök kabinetjének első ülésén a washingtoni Fehér Házban 2025. február 26-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Bloomberg/Al Drago

Donald Trump keményen megfenyegette Kínát

Az amerikai elnök minden tárgyalás leállítását és további 50 százalékos vámot helyezett kilátásba Kínával szemben, válaszul a Peking által hétvégén bejelentett 34 százalékos viszont-vámra.

A Truth Social-bejegyzésben Trump emlékeztet arra, hogy az új amerikai vámrendszer múlt heti ismertetésekor minden kereskedelmi partnert figyelmeztetett arra, hogy ódzkodjon a megtorló jellegű vámoktól, mert azt jelentős további amerikai tehernövelés követi majd. Az elnök közölte, hogy az Egyesült Államok április 9-től a bejelentetten felül további 50 százalékos vámmal sújtja a Kínából érkező árukat, amennyiben Peking nem lép vissza a 34 százalékos vámtehernöveléstől április 8-ig.

Az elnök a jelenlegi kínai kereskedelmi gyakorlatot illetően úgy fogalmazott, hogy "az már most rekordmértékű vámokat, nem pénzügyi jellegű vámokat, vállalatok törvénytelen támogatását és nagymértékű árfolyam-manipulációt" jelent. Egyben közölte, hogy

minden, Kína által kért tárgyalást leállítanak, miközben az egyeztetések azonnal megkezdődnek a többi országgal, amelyek ezt kérték.

Donald Trump amerikai elnök április 2-án átfogó változásokat jelentett be az amerikai vámrendszert illetően, ami a "viszonosság" elvére épül majd. Ennek része egy 10 százalékos minimális és minden országra vonatkozó új behozatali vám, ezen felül az amerikai fél országonként megállapított egy százalékos arányt, amely a vámokon és egyéb terheken keresztül az amerikai exportra terhelődik, és azt megfelezve állapította meg a behozatali vámot.

Kína esetében az új egységes amerikai vámteher 34 százalék, amire válaszul a pekingi kormány ugyanilyen mértékű pótlólagos vámot jelentett be az Egyesült Államok termékeire a hétvégén.

Címlapról ajánljuk

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×