eur:
407.39
usd:
386.42
bux:
77771.12
2024. november 18. hétfő Jenő

A Mauritiuson talált roncsdarab az eltűnt maláj gép része volt

A két és fél éve eltűnt malajziai utasszállító repülőgéphez tartozott az a roncsdarab, amelyet az idén márciusban találtak Mauritiuson - erősítette meg pénteken a Liov Tiong Laj malajziai közlekedési miniszter.

Tájékoztatása szerint az ausztrál repülésbiztonsági hivatal vizsgálatai megerősítették ezt a feltételezést. Így már három roncsdarabról erősítették meg, hogy az eltűnt utasszállítóhoz tartozott.

A szárnydarabra egy házaspár talált rá március végén a Mauritiushoz tartozó Rodriguez-szigeten tengerparti séta közben, de csak most sikerült kétséget kizáróan megállapítani, hogy a roncs az eltűnt gépé.

A Malaysia Airlines légitársaság Kuala Lumpurból Pekingbe tartó MH370-es járata 239 emberrel a fedélzetén 2014. március 8-án tűnt el röviddel a felszállás után, és a feltételezések szerint az eredeti útvonalról teljesen letérve, az Indiai-óceán déli részén zuhant le.

Az ügyet vizsgáló szakemberek eddig csak a Franciaországhoz tartozó indiai-óceáni Réunion szigetén előkerült, illetve a tanzániai Pemba szigetén talált roncsdarabról erősítették meg, hogy az eltűnt gép részei. Találtak még Mozambik, a Dél-afrikai Köztársaság és Madagaszkár partjainál olyan roncsdarabokat, amelyekről egyelőre csak valószínűsítik, hogy a maláj gép maradványai.

A Boeing 777-es típusú gép roncsai utáni kutatás két és fél éve folyik az Indiai-óceán térségében, de egyelőre kevés eredménnyel. Eddig csaknem százezer négyzetméteres területet kutatták át. Malajzia, Kína és Ausztrália hatóságai nemrégiben bejelentették, hogy a keresést felfüggesztik, ha nem találják meg a gépet a még átfésülésre váró 10 ezer négyzetkilométeres övezetben.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×