eur:
406.18
usd:
376.68
bux:
76594.41
2024. november 8. péntek Zsombor

Újabb érv a brit kilépés ellen

Nagy-Britanniának adott igazat az Európai Bíróság a vendégmunkásoknak járó családi támogatásáról szóló vitában az Európai Bizottsággal szemben. A döntésnek a britek uniós maradása mellett érvelőket erősítheti a referendumot megelőző kampányban.

A brit hatóságoknak jogukban áll megtagadni, hogy családi támogatást fizessenek azon más európai uniós társállamokból érkezett munkavállalók számára, akik nem vitték magukkal gyermekeiket Nagy-Britanniába – ezt mondta ki tegnapi ítéletében az Európai Unió Bírósága.

A brit eljárás miatt az Európai Bizottság indított kötelezettségszegési eljárást, ám a luxembourgi székhelyű bíróság elutasította a keresetet és kimondta: nincs akadálya, hogy a szociális ellátások nyújtásakor a gazdaságilag inaktív uniós polgároktól is megköveteljék, hogy a fogadó tagállam területén tartózkodjanak, jogszerűen.

"A bíróság elfogadta a brit érvelést és azt mondta, hogy lényegében nem kér többet, mint amit az uniós jog is feltételként megszab; az ott-tartózkodást" - mondta Törő Csaba, a Károli Gáspár Református Egyetem docense.

Mivel a más uniós tagországokból érkezett munkavállalóknak nyújtott támogatások adják az egyik fő témáját a Nagy-Britannia uniós kilépését pártoló kampánynak, a döntést akár az unióban maradást pártolók is felhasználhatják – tette hozzá Törő Csaba.

Mint fogalmazott: "megragadható és látható, hogy igenis lehet érvelni és lehet védekezni az intézményi és jogi kereteken belül, nem kell elhagyni az uniót ahhoz, hogy a tagállamok saját érdekeiket tudják érvényesíteni. Az ellentábor biztos felhasználta volna ezt is, most majd a kormány fog erre hivatkozni, mert ez az ő érveiket támasztja alá. Szerintem fogják használni, minden ilyen eset hasznos lehet illusztrációként és az érvek alátámasztásaként."

Jövő csütörtökön tartják a népszavazást Nagy-Britannia uniós tagságáról.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Európai Tanács-elnök Budapesten: sikerült egyetértésre jutnunk abban, mit akarunk együtt tenni a versenyképességért

Az EU-csúcstalálkozóra érkező Charles Michel újságírók előtt hangsúlyozta: az unió versenyképességének erősítését célzó Draghi-jelentés kiváló alapot jelent a témában, az abban foglalt ajánlások világosak és egyértelműek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.08. péntek, 18:00
Stumpf István
egyetemi tanár, korábbi alkotmánybíró és kancelláriaminiszter, az NKE John Lukács Intézet Amerika Kutatóintézetének emeritus kutatója
Szaporodnak a gondok Ukrajna körül, Putyin tárgyalna Trumppal - Háborús híreink pénteken

Szaporodnak a gondok Ukrajna körül, Putyin tárgyalna Trumppal - Háborús híreink pénteken

Egyre terjednek azok a felvételek, melyeken az látható, hogy az ősöreg orosz Szu-25-ös csatarepülőgépek már egészen közel merészkedhetnek az ukrán célpontokhoz anélkül, hogy a légvédelem veszélyeztetné őket. A gondokat tetézi, hogy a Donbaszban és Kurszkban is haladnak előre az orosz csapatok, ráadásul Lengyelország is lemondott egy Mig-29-es vadászgépeket tartalmazó szállítmányt. Vlagyimir Putyin orosz elnök nyitottnak mutatkozott arra, hogy tárgyaljon Donald Trumppal a háború lezárásáról. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×