Infostart.hu
eur:
355.7
usd:
312.92
bux:
0
2026. június 24. szerda Iván
Nyitókép: Facebook/Szijjártó Péter

Bejelentették, mikor kezdődik a sorozatgyártás a debreceni BMW-gyárban

Idén ősszel megindul a sorozatgyártás a BMW debreceni gyárában, ami hatalmas lökést fog adni a magyar gazdaságnak - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán Budapesten.

A tárcavezető arról számolt be a BMW vezetőivel folytatott egyeztetését követően, hogy a német autóipari vállalat debreceni üzemének területén az összes szükséges épület megépült, és a gépek is megérkeztek, így minden akadály elhárult az elől, hogy az ősz folyamán a cég

most először megkezdhesse a sorozatgyártását egy tisztán elektromos platformra épülő modelljének.

"Az egész BMW fókusza most minden túlzás nélkül Debrecenen van, hiszen a debreceni gyár sikere kritikus fontosságú az egész vállalatcsoport sikeressége szempontjából ebben a forradalmi autóipari időszakban, amikor gyakorlatilag minden arról szól, hogy az elektromos autózásra hogyan, milyen gyorsan tudnak átállni az egyes vállalatok" - szögezte le, miután Milan Nedeljkoviccsal, a cég igazgatótanácsának gyártásért felelős tagjával és Hans-Peter Kemser debreceni gyárigazgatóval tárgyalt.

"Tehát idén ősszel a sorozatgyártás megindul a BMW debreceni gyárában. Ez természetesen egy hatalmas lökést fog adni a magyar gazdaságnak, és hatalmas lökést ad Debrecennek és a térségnek" - húzta alá.

Ennek kapcsán kitért a régió oktatási intézményeinek megújulására is, mondván, hogy "ott a világ szeme" a Debreceni Egyetemen és a helyi szakképzésen is, hogy a BMW számára a megfelelő munkaerőt biztosítani tudják.

Szijjártó Péter rámutatott, hogy a német vállalat már több mint kétezer embert foglalkoztat Magyarországon, és ahogy fut fel a termelés, az alkalmazotti létszám is úgy fog növekedni.

"A magyar kormány minden vállalását teljesítette, mindazok az infrastrukturális fejlesztések az energiaellátás, a közlekedés terén, amelyek szükségesek voltak a gyár beindításához, elvégzésre kerültek" - emelte ki. Ami folyamatban van még, az

egy konténerterminál fejlesztése, de az szeptemberre az is készen lesz.

Továbbá megjegyezte, hogy várhatóan a debreceni repülőtérre is nagyobb forgalom fog hárulni.

A miniszter tájékoztatása szerint érintették a nemzetközi környezetet is, és megállapították, hogy az Európai Unió számos olyan döntést hozott a közelmúltban, amely rombolta a kontinens autóiparának versenyképességét. Erre példaként említette a kínai elektromos autóiparral szemben kivetett vámokat, amelyek az európai gyártóknak is komoly nehézségeket, problémákat okoztak.

"Ezért Magyarország támogatja az autógyártó vállalatoknak azt a kezdeményezését, amely az Európai Bíróság előtt támadja meg az Európai Bizottságnak ezen vámkivetésekről szóló döntését" - erősítette meg.

Végül hangsúlyozta, hogy az új patrióta amerikai gazdaságpolitika teljesen új világgazdasági környezetet teremt, és ebben a helyzetben fontos lenne, hogy az EU vezetői "ne gyáva nyulakként viselkedjenek, hanem valamifajta kezdeményezésekkel lépjenek elő, olyan kezdeményezésekkel, amelyek az európai gazdaság számára végre egyszer pozitívak lennének".

"Magyarország és a BMW az elkövetkezendő időszakban is szorosan együttműködik minden olyan kérdésben, amelyek az európai autóipar versenyképességét érintik, hiszen Magyarország az európai autóipar egyik zászlóshajója, így a magyar gazdaság teljesítményét is nagymértékben meghatározza az autóipar teljesítménye" - összegzett.

Címlapról ajánljuk
Sinkó Eszter: valódi egészségügyi rendszerváltáshoz nem elegendőek a személycserék

Sinkó Eszter: valódi egészségügyi rendszerváltáshoz nem elegendőek a személycserék

Több olyan eleme is volt az eddigi rendszernek, amelyek azt mutatták, hogy állam által vezérelt egészségügy alakult ki az elmúlt tizenhat évben Magyarországon – mondta az egészségpolitikai szakértő egy konferencián. Úgy véli, drámaian romlott az egészségügyi ellátás színvonala ezen időszak alatt, ezért az új egészségügyi tárcának egyebek mellett javítania kell az egészségügyhöz való hozzáférést, továbbá rendeznie kell a köz- és magánellátás viszonyát.

Tarr Zoltán: ilyen lesz a közmédia

A cél a szabad, független közmédia, ami nem a mindenkori hatalmat szolgálja, hanem valóban a köz érdekében működik, a hiteles tájékoztatáson dolgozik, és megbízható, politikamentes intézmény - közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán, miután az Országgyűlés elfogadta a közmédia intézményrendszerének átalakításáról szóló jogszabályt.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×