Az árupiac és a kriptodevizák sikeresen tudtak kapitalizálódni a kialakult befektetői hangulatban. A bitcoin pedig, mint a legnagyobb kriptodeviza, különösen jól járt: március 10, azaz a bankpánik kitörése óta kurzusa több mint negyvenszázalékos pluszt hozott, ami az éves teljesítményt tekintve már több mint hetven százalékos erősödést jelentett az árfolyam számára – írta a vg.hu.
Ez a rali már most az egyik legnagyobb az eszköz történetében,
hamarosan a 2021-es történelmi csúcsban végződő rohamot is utolérheti.
A bitcoin erősödése mögött a bankpánik nyomán kialakuló, a hagyományos pénzügyi rendszerbe vetett bizalom megingása és a Fed következő kamatdöntésével kapcsolatos várakozások drasztikus megváltozása található. (Az amerikai Federal Reserve szerdán 5 százalékpontra emelte a kamatot, ám a további emelésekre a korábbi várakozásokkal ellentétben már nem utalt egyértelműen, ami jelentős változásnak számít; szakértőik egyrészt úgy vélik, hogy a pénzügyi feltételek szigorúbbá váltak a bankpiaci aggodalmak miatt, ami segít az infláció elleni harcban, másrészt a bankrendszer stabil, nem tartanak komolyabb pénzügyi válságtól.)
Ez a megváltozott várakozás azonban már középtávon gyengülő dollárt, csökkenő hozamokat és így kalandvágyóbb befektetői mentalitást eredményez, ami viszont a kriptopiac malmára hajtja a vizet.
A portál mindazonáltal megjegyzi, hogy
a bitcoin ralija közben a hagyományos bankpiacon a két legnagyobb kriptobarát amerikai bank követte a Silicon Valley Bank bedőlését:
előbb a Silvergate, majd a Signature Bank vezetése dobta be a törülközőt a kielégíthetetlen betétesi követelések nyomán.