Infostart.hu
eur:
352.19
usd:
308.17
bux:
139495.62
2026. június 23. kedd Zoltán
Nyitókép: Örsi Gergely/Facebook

Elárulták, mekkora kárt okozott a benzinársapka

500 milliárd forintba került az üzemanyag-forgalmazóknak a benzin hatósági ára – ezt Grád Ottó, Magyar Ásványolaj Szövetség főtitkára mondta egy lapinterjúban.

„A hatósági árakat minden szempontból egészségtelennek tartom. Mindazonáltal most az állam a szabályozott tarifák okozta veszteséget szinte teljes egészében az iparágra terhelte. Ennek mértéke gyors számításaim szerint a félezermilliárd forintot közelíti” – nyilatkozta a Népszavának Grád Ottó.

Magyar Ásványolaj Szövetség főtitkára szerint hatósági üzemanyagárak mellett nem működhetnek gazdaságosan a hazai benzinkutak. A kicsiket pedig az ársapkák kifejezett csődközelbe sodorták.

A szakember, aki rendszeresen nyiltakozik az InfoRádiónak is, arról is beszélt, hogy "a hatósági árak – alaptörvény-sértő módon – eleve egyik piaci szereplőnek sem biztosítottak nyereséget. Így az importőrök értelemszerűen elálltak a behozataltól. A kiesés pótlását önként magára vállaló Molnak is több százmilliárdos vesztesége keletkezett".

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal meg fogja vizsgálni azokat a cégeket, amelyek éves árbevételének a 75 százaléka közbeszerzésekből származik – mondta a miniszterelnök hétfő este egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×