eur:
403.02
usd:
364.67
bux:
87225.64
2025. április 4. péntek Izidor
Nyitókép: Pixabay

Ritka nagyot bukott a forint 2022-ben, itt egy újabb ranglista

Az év legelején még kifejezetten jól teljesített a magyar deviza, az ukrajnai háború kitörése után viszont szinte folyamatosan gyengült.

Bár az év utolsó napjaiban erősödött, de 2022-ben jelenleg csak az argentin peso, az egyiptomi font és a török líra mutat a mutat a forintnál gyengébb teljesítményt - írja a Portfolio.

A dollárral szemben nagyjából 16 százalékot bukott a forint 2022-ben, a fenti három „extrém” deviza után ez volt a legnagyobb esés.

Argentína gyakorlatilag folyamatosan csődközelben van 90% feletti infláció és 75%-os irányadó kamat mellett, Egyiptomban komolyak a geopolitikai kockázatok, Törökországban pedig 80 százalék feletti infláció mellett is kamatot vágott a jegybank, amivel sikerült elérnie azt a kétes dicsőséget, hogy a világ legalacsonyabb reálkamatával rendelkezik az ország.

A líra és a peso esetében nem újkeletű dologról van szó, a két ország folyamatosan jelentős egyensúlytalansággal rendelkezett az utóbbi években az idén kirobbant háborútól és az elszálló energiaáraktól függetlenül is - áll az elemzésben.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Pásztor Szabolcs: lépni kell a sertések ügyében – friss hírek a száj- és körömfájás elleni küzdelemről

Az állatok leölésére vonatkozó szlovák és magyar szabályozásról, a vadállatok vizsgálatairól, a leölt állatok elföldeléséről, illetve a sertésvágások egyre növekvő nehézségéről is kérdezte Wagenhoffer Zsombor, a Nemzeti Agrárkamara állattenyésztési és beszállítóipari országos osztályelnöke Pásztor Szabolcs országos főállatorvost.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.04. péntek, 18:00
Farkas András
nyugdíjszakértő, a NyugdíjGuru News alapítója
Vérfürdőt hozott az amerikai tőzsdékre Trump vámháborúja: 2020 óta nem volt ilyen zuhanás

Vérfürdőt hozott az amerikai tőzsdékre Trump vámháborúja: 2020 óta nem volt ilyen zuhanás

Csúnya esés alakult ki a világ tőzsdéin, miután Donald Trump bejelentette, hogy a világ szinte összes országával szemben büntetővámokat vezet be. Ami eddig csak fenyegetés volt, az most valósággá válik, és azok a befektetők, akik eddig arra számítottak, hogy a vámháború csak egy üres fenyegetés, csak tárgyalási eszköz, azok most átértékelik a pozícióikat. Risk off üzemmódba kapcsoltak a befektetők, az esés széles körű, nemcsak a részvénypiacokat ütik, de esnek a nyersanyagok és a kriptoeszközök is. A korábbi nagy kedvencek, a fantasztikus hetes részvények is nagyot estek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×