eur:
392.6
usd:
362.16
bux:
72132.83
2024. július 6. szombat Csaba
Nyitókép: Pexels.com

Magasabb adót szeretne a magyarok 71 százaléka

A zöld átalakulás érdekében drasztikus lépésektől sem riadnának vissza a magyarok. Jelentős többségük újabb adókkal sújtaná a légiközlekedést és a városi terepjárókat. Közben az emberek egyharmada most is fázik saját lakásában.

A magyarországi emberek szerint a kormány túl lassan cselekszik az éghajlatváltozás terén - legalábbis ez áll az Európai Beruházási Bank éves éghajlati felmérésében.

A dokumentumot a Portfolio ismerteti. A kutatásból kiderült, hogy a magyarok 91 százaléka szerint az éghajlatváltozás hatásai már érezhetők. Tízből kilencen mondták, hogy a kormány túl lassan cselekszik, és csupán 35 százalék gondolja azt, hogy 2030-ig jelentősen csökkenthető az ország szén-dioxid-kibocsátása.

A megkérdezettek 86 százaléka szerint globális katasztrófához vezet, ha nem csökkentjük drasztikusan az energia- és árufogyasztásunkat.

71 százalék megadóztatná a légi közlekedést és a városi terepjárók használatát. Viszont csak 11 százalék volna hajlandó a lakását csak 19 fokra fűteni.

Viszonylag kevesen - 32 százalék - hajlanak az energiát terhelő adók csökkentésére, nem bíznak (23 százalék) a felvilágosító kampányokban sem, de az energiautalványok bevezetését is csak 13 százalék támogatná.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Moszkvában: „azt akarta megtudni, merre van a békéhez vezető legrövidebb út”

Európának a béke a legfontosabb. A magyar EU-elnökség a következő félévet – az akkor végzendő munkát – békemissziónak tekinti - hangsúlyozta Orbán Viktor kormányfő a Vlagyimir Putyin orosz elnökkel közös sajtótájékoztatóján pénteken Moszkvában.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Hatalmas összegek vándorolnak Ukrajnába, de nem a háború miatt nincs elég forrás

Hatalmas összegek vándorolnak Ukrajnába, de nem a háború miatt nincs elég forrás

Ukrajna újjáépítésének és stabilizációjának sikere szorosan összefonódik a nemzetközi támogatás és a helyi reformok hatékonyságával. Az országnak stratégiai lépéseket kell tennie a gazdasági diverzifikáció, a humán tőke fejlesztése és az infrastrukturális modernizáció terén, hogy hosszú távú fenntartható fejlődést érjen el – vélik el a Centre for European Policy Studies kutatói, akiknek friss jelentése szerint a további nemzetközi, főként piaci befektetések legkomolyabb visszatartó ereje nem a háború, hanem a szükséges politikai reformok végrehajtása.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×