eur:
392.6
usd:
362.16
bux:
72132.83
2024. július 7. vasárnap Apollónia
Nyitókép: Pixabay

Megfejtettük, hogy kikre nem vonatkozik az új gázárkedvezmény

Meglehetősen bonyolult a többgenerációs családi házban élő családoknak nyújtott friss gázárkedvezmény. A lényeg, hogy legalább két fürdőszoba és két konyha kell legyen az épületben, de vannak további kérdőjelek is.

Ahogy arról korábban az Infostart is beszámolt, a kormány kedvezményt ígért azoknak a többgenerációs családi házban élőknek, akiknek egy gázmérőjük van. Magyarán nem tekinthető az ingatlan társasháznak. Mondjuk a szülők és a gyerekük családja él együtt egy épületben, de mégis külön kialakított lakásokban.

A kulcsszó a lakás. Az Infostart beszélt egy agglomerációs város alpolgármesterével, aki azt írta, hogy minimumelvárás két fürdőszoba és két konyha megléte, és elvárható az is, hogy külön bejáratú, de legalábbis külön osztatú legyen a ház.

A kormány útmutatása szerint ehhez hatósági bizonyítványt kell kérni a település jegyzőjétől, aki a dokumentumban megállapítja az ingatlanon található lakások számát. Ez azonban nem ilyen egyszerű.

A Jegyzők Országos Szövetségének elnöke az Indexnek arról beszélt, hogy ezzel a megoldással segítik azokat, akik albérletnek adják ki a házukat, kérdés, hogy ez volt-e a kormányzati szándék. Tóth János arra is felhívta a figyelmet,

senki ne várja, hogy bemondásra vagy egy e-mailes kérésre kiállítsák az igazolást.

Szerinte szerencsésebb lett volna, ha a jogalkotó a kormányrendelet szövegében egyértelművé teszi, hogy szociális juttatást, támogatást kíván-e az intézkedéssel adni, és például beleírja a szövegbe a lakcímkártyás igazolás és a hozzátartozói fokok megjelölését feltételként, mert most a jegyzőknek kell vélelmezni a jogalkotói szándékot.

Arról már nem is beszélve, hogy a rendelet nem tud mit kezdeni azokkal a többgenerációs családokkal, amelynek tagjai bár külön szobákban élnek, de mondjuk csak egy közös konyhájuk van.

Címlapról ajánljuk
Kiderült, hogy egészséges-e a budapesti ivóvíz

Kiderült, hogy egészséges-e a budapesti ivóvíz

A Dunában vannak emberi eredetű szennyeződések, főként növényvédőszer- és gyógyszermaradványokat, valamint ipari korróziógátló anyagokat azonosítottak a szakemberek – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ vezető vízhigiénés szakértője a folyó és a budapesti ivóvíz minőségét vizsgáló átfogó kutatásokról.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×