Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László
Keszthely látképe, a parton Hullám, a Balaton és a Helikon (b-j) szállóval 2020. február 15-én.
Nyitókép: MTI/Varga György

Mindent behoztak 2021-ben a balatoni szállodák

Még az sem szegte a pihenni vágyók kedvét, hogy felismerhetetlen árakkal találkoztak.

Jókora a különbség a járvány előtti időszakhoz képest a szállodai vendégéjszakák és a vendégek számában egyaránt, noha a 2020-as bázist már jócskán meghaladták a mutatók - írta a Világgazdaság kedden a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége (MSZÉSZ) trendriportja alapján, amelyből az is kiderült, hogy a Balatonnál az egy kiadható szállodai szobára jutó árbevétel (revpar) tavaly novemberben már 12 százalékkal meghaladta a koronavírus-válság előtti szintet.

A MSZÉSZ elemzése szerint kiemelkedően jól alakult 2021 novembere:

a vendégéjszakák száma országos szinten 363,2, Budapesten 530,5, a fővároson kívüli szállodákban 294,2, a balatoni régióban 443,3 százalékkal haladta meg a válság kitörése által már sújtott 2020 novemberi adatokat.

Ugyanakkor az országosan regisztrált 1,04 millió vendégéjszaka 40,2 százalékkal, a budapesti hotelekben regisztrált 416 ezer vendégéjszaka 45,1 százalékkal volt kevesebb a 2019 novemberinél.

A szállodák szobafoglaltsága országos szinten 45,3, Budapesten 55,1, a balatoni régióban 40,5 százalék volt novemberben. Ez országos szinten 15,2 százalékponttal, Budapesten 21,1 százalékponttal, a balatoni régióban pedig 8,7 százalékponttal maradt el a 2019 novemberitől - olvasható az MSZÉSZ trendriportjában.

Novemberben hazai átlagban 23,9 ezer forint volt egy szállodai szoba ára, országosan 15,6, Budapesten 11,4, a balatoni régióban pedig 36,1 százalékkal magasabb, mint 2019-ben. Az egy kiadható szállodai szobára jutó árbevétel, a revpar-mutató 2021 novemberében országos szinten 13,4 százalékkal, Budapesten 19,5 százalékkal volt kisebb a 2019. évinél. Egyetlen kivétel akadt, a balatoni régió, ahol 12 százalékkal nagyobb volt a két évvel korábbinál - írta a Világgazdaság.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×