eur:
392.6
usd:
362.16
bux:
72132.83
2024. július 7. vasárnap Apollónia
Nyitókép: Pexels.com

Jövő héttől már nem elégséges a „mezei” rádió az új autókban

A 2020. december 21. után forgalomba helyezett, illetve bérbe adott közúti járműveket csak digitális rádióvevőkkel felszerelve lehet eladni, illetve bérbe adni – döntött a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság elnöke.

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság elnökének a Magyar Közlönyben megjelent rendelete az uniós szabályoknak való megfelelést szolgálja, és „a digitális médiaszolgáltatások vételére alkalmas készülékek együttműködő képessége érdekében szükséges intézkedésekről” címet viseli – írja a Napi.hu.

A rendelet definiálja az autórádió-vevőkészülék fogalmát, amely így szól: olyan rádióberendezés, amelyet kifejezetten gépjárműbe történő integrálásra és használatra szántak, és rádiós médiaszolgáltatások vételére szolgál.

A közúti járművekbe beépített autórádió-vevőkészüléknek alkalmasnak kell lennie a digitális rádiós jelek vételére és megszólaltatására, amelyért a forgalmazó felel.

A digitális vételre alkalmas autórádió beépítésére vonatkozó szabályok azokra a járművekre vonatkoznak, amelyeknek a forgalomba helyezés 2020. december 21. napját követően történik meg, vagy a közúti járművet – gazdasági tevékenység keretében – első ízben 2020. december 21. napját követően adják bérbe.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Elmaradt a szélsőjobboldali áttörés, de igazán kaotikus forgatókönyv valósult meg – Mi lesz most Franciaországban?

Elmaradt a szélsőjobboldali áttörés, de igazán kaotikus forgatókönyv valósult meg – Mi lesz most Franciaországban?

Meglepetésszerű eredmény született a magas részvétellel lezajlott francia nemzetgyűlési választások második fordulójában. Bár szinte minden felmérés a Marine Le Pen-féle Nemzeti Tömörülés győzelmét jósolta, az exit pollok szerint a baloldali pártok összefogása, az Új Népfront szerezte meg a legtöbb mandátumot, második helyre pedig az Emmanuel Macron elnök mögötti centrista Együtt formáció futott be. Úgy néz ki, a „republikánus front”, vagyis a baloldali és centrista jelöltek egymás javára történő visszalépése működött, és ezzel sokadszorra sikerült megakadályozni a szélsőjobboldal győzelmét. Az exit pollok alapján becsülhető erőviszonyok ugyanakkor azt mutatják, az abszolút többség senkinek nem lesz meg, ami bizonytalan helyzetet idézhet elő Franciaországban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×