Az ügyfelek alacsony százaléka van csupán pontosan tisztában azzal, hogy mire vonatkoznak a biztosítási fedezetek, kevés figyelmet fordítva arra, hogy a szerződések egyre jobban személyre szabhatók, hogy a lakás és a hozzá tartozó ingóságok is biztosíthatók, illetve megfelelő fedezetek választhatók hozzájuk – hívta fel a figyelmet az InfoRádiónak Budai József.
Az OTP Bank javaslata szerint
két-három éves időszakonként érdemes a biztosítási szerződéseket felülvizsgálni
az értékkövetés miatt. Például az ingatlanban végrehajtott fejlesztések, lásd napelem-napkollektor felszerelése esetén ezek biztosítása is kulcsfontosságú lehet.
Statisztikák szerint a viharkárokkal kapcsolatos biztosítási események azok, amelyekre a leggyakrabban kártérítést kérnek a lakástulajdonosok, illetve az ingatlanokban előforduló balesetekkel, a háztartási készülékekkel kapcsolatos problémák, csőtörések esetén. Az OTP Bank bankbiztosítási főosztályvezetője ugyanakkor megjegyezte,
régebbi szerződések esetében előfordulhatnak olyan károk, amelyekre a biztosítások nem vonatkoznak,
ilyen például az üvegtörés- vagy a különleges főzőlapbiztosítás. Fontos tudni továbbá, hogy
a társasház biztosítása az ott található ingatlanokra nem vonatkozik,
azokra külön biztosítást kell kötni.
Budai József az InfoRádió kérdésére arra is kitért, hogy az említett felmérés alapján a tavaszi pandémiás időszakban minden negyedik-ötödik válaszadó vásárolt valamilyen értékesebb elektronikai cikket, jellemzően a home office vagy a gyermekek otthoni tanulása miatt, ezért kifejezetten ajánlják, hogy ezekre az ingóságokra is terjedjenek ki a lakásbiztosítások. Érdemes emiatt is frissíteni a szerződéseket – fogalmazott a szakember. Tapasztalataik szerint megnőtt a lakásfelújítások száma is, ami szintén indokolttá teheti a lakásbiztosítások átdolgozását.