eur:
408.43
usd:
375.06
bux:
73838.69
2024. november 5. kedd Imre
Nyitókép: Forrás: Pexels.com

Szakértő: sosem térünk már vissza abba a világba, ahol március közepén voltunk

Az elmúlt hetekben a koronavírus-járvány miatt szinte minden iparágat elért a digitális átállás, a korábban akár több hónaposra becsült folyamatok márciusban pár hét alatt zajlottak le – mondta az InfoRádiónak a Telenor üzleti értékesítési és marketing igazgatója.

A vállalatoknak – méretüktől függően – más és más igényük volt arra, hogy a digitalizációra átálljanak, amit eltérő módon hajtottak végre. A legnagyobb, top 500-1000 magyar vállalatnál, amelyeknél rendelkezésre áll a saját informatika, nagyrészt fel voltak készülve a távmunkára, és még ha nem is volt elengedő laptop vagy mobilinternet-hozzáférés, de az alap infrastruktúrák adottak voltak. A középvállalatok esetében már egész más a helyzet – mondta Fülöp Gábor –, miután sokuk nem rendelkezik informatikai osztállyal, esetleg külső informatikusok segítik a munkájukat, így esetükben gőzerővel kellett kialakítani, néhány nap vagy hét leforgása alatt a távmunka lehetőségét.

Nyilván a legalapvetőbb igény az volt, hogy a levelezés, az intranet és a hasonló jellegű alapfunkciók működjenek, azonban a mostani válságban – a szakember tapasztalata szerint – ezek közel sem elegendőek, és az alap üzleti folyamatoknak is át kell állniuk digitálisra, így a logisztikai és számviteli folyamatoknak, workflow-knak, ahogyan az értékesítésnek is, amely kétségkívül a legkritikusabb pont, és a legnagyobb személyes erőforrást igénylő feladat volt korábban.

Miután sok esetben nagyon körülményessé váltak a személyes találkozók, a cégeknek megoldást kellett találniuk arra, hogy videó- vagy mobilhívásokon keresztül történhessen az értékesítés, hogy megoldódjon a szerződéskötés, ennek eleme lehet a digitális aláírás és aszkennelt dokumentumok kezelése – magyarázta a Telenor üzleti értékesítési és marketing igazgatója. Végül, a megállapodás megszületése után, a fizikai termék kiszállítását is meg kell oldani. Szolgáltatásértékesítés esetében természetesen bonyolultabb a helyzet, miután emberi beavatkozás nélkül kell azokat paraméterezni, beállítani és működtetni.

Mit hoz a jövő?

Fülöp Gábor úgy véli, ahogy lassan visszatér az élet a normális kerékvágásba, nem ott fognak folytatódni a megszokott munkafolyamatok, mint korábban. Szerinte klasszikus értelemben nem fogunk visszatérni oda, ahol március közepén voltunk, amikor a home office ideje beköszöntött, és „egy más világ kezdődik”.

A kialakult digitális vívmányok, folyamatok meg fognak maradni.

Miután még nem vagyunk túl a járványon, csak óvatosan van mód „visszaköltözni” a korábbi világunkba, ami feltételezi, hogy működtetni kell majd a most kialakítottat is, amely a folyamatok gyorsaságát illetően viszont nagyobb rugalmasságot jelenthet, mint korábban. „Egy fejlődés, egy másik lépés, amit miért ne tartanánk meg?” – fogalmazott.

Ráadásul azok a beruházások, amelyeket most a cégek megtettek, akár az eszközvásárlások, akár a mobilinternet- és szoftvervásárlások, nem olyanok, hogy néhány héten belül lemondhatóak, és csak évek múltán válik rentábilissá, gazdaságossá a működtetésük, de az elvárt hatékonyságot szolgálják – magyarázta.

Úgyhogy minden érv amellett szól, hogy igenis, a digitális vívmányok megmaradnak, és nem térünk már vissza abba a világba sose, ahonnan másfél hónapja elindulunk, ismételte meg a Telenor munkatársa.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Az már egyáltalán nem számít rendkívülinek, hogy hétről hétre csökken a hárompárti német kormánykoalíció támogatottsága, és az Olaf Scholz kancellár vezette, a szociáldemokrata SPD-ből, a Zöldek Pártjából és a szabad demokrata FDP-ből álló koalíció felbomlása kevesebb mint egy évvel a jövő őszi parlamenti választások előtt szinte állandóan napirenden van. Ráadásul nem az ellenzék kényszeríti erre a kormányt, hanem Christian Lindner pénzügyminiszter.

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 5. 08:55
×
×
×
×