eur:
414.27
usd:
397.64
bux:
79275.95
2024. december 23. hétfő Viktória
Lélegeztetőgépre kapcsolt orvosi gyakorlóbábu a berlini Vivantes Humboldt klinikán 2020. március 26-án. A koronavírus-járvány miatt jelentősen megnőtt az igény a lélegeztetőgépek iránt.
Nyitókép: MTI/EPA/Clemens Bilan

Újabb eredmények egy koronavírus ellen használt kísérleti szernél

Hatásosan enyhítette a tüneteket a koronavírus fertőzéssel mesterséges lélegeztetésre szoruló betegek kétharmadánál egy kismintás vizsgálat szerint.

Ígéretesen alakulnak a Gilead Sciences kísérleti hatóanyagának eredményei a súlyos koronavírusos fertőzéssel rendelkezőknél: a kezeltek kétharmadának enyhültek a tünetei - írta a Bloomberg beszámolója alapján a Portfolio. Az üzleti hírügynökség azt a New England Journal of Medicine-ben megjelent tanulmányt szemlézte, amely szerint az USA-ban, Európában és Kanadában 53, mesterséges lélegeztetésre szoruló beteget kezeltek 10 napig kísérleti körülmények között az ebolán már tesztelt, de arra nem hatékony remdesivir nevű hatóanyaggal.

Az eredmények szerint 18 nap múltán a kezeltek 68 százalékának javult az állapota, 30-ból 17-et pedig le lehetett venni a mechanikus lélegeztetésről. A betegek csaknem felét hazaengedték, 13 százalékuk viszont elhunyt.

Egyelőre nem lehet határozott következtetéseket levonni az adatokból, de a remdesivirrel kezelt betegek eredményei biztatóak

– fogalmazott a Gilead közleményében Jonathan Grein, a Los Angeles-i Cedars-Sinai Medical Center epidemiológiai kórházának igazgatója.

A remdesivir előnye, hogy előállítása mindössze 9 dollárba kerül kezelésenként, ám mivel intravénás infúzióval adható be, maga a kezelés drágább lehet az előállításánál – írta a Bloomberg.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×