eur:
407.51
usd:
386.56
bux:
77771.12
2024. november 18. hétfő Jenő
Nyitókép: Pixabay

Negyedmilliárdot vitt el a szabolcsi vihar az E.ON-tól

Az előzetes becslés alapján több mint 250 millió forintot kellett költenie a szolgáltatónak a június végi szabolcsi vihar következtében az elektromos hálózatban keletkezett károk helyreállítására.

Tóth Béla, az E.ON Hungária Zrt. hálózatért felelős igazgatósági tagja elmondta, néhány tucat házba még mindig nem tudták visszakötni a vezetékeket, úgy megsérült a tetőszerkezet. Ezeken a helyeken folyamatosan végzik a visszakapcsolásokat, gyorsított eljárásban, amint a tulajdonos végzett a javításokkal a házon.

Az InfoStart is beszámolt a június végén Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében tomboló viharról. Összesen 140 oszlop dőlt ki, vagy tört derékba, 181 helyen szakadt el a vezeték. A vihar után közvetlenül, a legrosszabb pillanatban több mint 60 ezer fogyasztási helyen nem volt áram. Végül három napon belül sikerült mindenhol helyreállítani az áramszolgáltatást. Ehhez az ország más részéről is irányítottak át villanyszerelőket például Baranya, Tolna és Somogy megyéből.

Tóth Béla azt mondta, hogy a legtöbb problémát a kidőlő fák, letörő faágak okozták: elszakították az elektromos vezetékeket. Megjegyezte, hogy a fák visszametszésével sokat lehet tenni az ilyen károk elkerülése érdekében.

Mint elmondta, az E.ON tudatosan készül a vészhelyzetekre: a 7/24 órás rendszerfelügyelet és az időjárási előrejelzések folyamatos figyelése mellett a kifejezetten ilyen helyzetekre szóló működési rendet dolgoztak ki. Évente gyakorlatokat tartanak minden, az E.ON szolgáltatási területéhez tartozó megyében.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×